Manchester City potwierdził smutną informację. OFICJALNIE: Leroy Sané będzie operowany

Manchester City potwierdził smutną informację. OFICJALNIE:  Leroy Sané będzie operowany fot. Manchester City
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester City FC

Manchester City opublikował raport medyczny dotyczący stanu zdrowia Leroya Sané.

Przypomnijmy, że Niemiec kontuzji nabawił się w ubiegłą niedzielę, kiedy to upadł na murawę po kontakcie Trentem Alexandrem-Arnoldem i chwilę potem został zmieniony przez Gabriela Jesusa. Pierwotnie podejrzewano, że 23-latek doznał urazu ścięgna Achillesa, lecz rzeczywistość okazała się jeszcze brutalniejsza.

Manchester City badał zawodnika przez kilka ostatnich dni, a raport medyczny klubowego lekarza jest prawdziwym ciosem dla skrzydłowego. Uszkodził on bowiem więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie i w konsekwencji czeka go operacja, która zostanie przeprowadzona w następnym tygodniu.

Tym samym potwierdziły się doniesienia „Sport Bildu”. Leroy Sané nie będzie do dyspozycji Pepa Guardioli przez kilka najbliższych miesięcy, a planowo miałby on wrócić do treningów dopiero w przyszłym roku. W tej sytuacji 21-krotny reprezentant Niemiec może mówić o podwójnym pechu, bowiem od dłuższego czasu łączono go z Bayernem Monachium, który miał być nawet gotowy do wydania na jego angaż ponad 100 milionów euro. Nie wiadomo jednak, czy w związku z urazem zainteresowanie Bawarczyków nie osłabnie.

Skrzydłowy w sezonie 2018/2019 nader często gościł na boisku, lecz nie zawsze od pierwszych minut, o co zresztą miał pretensje do Pepa Guardioli. Ostatecznie było mu dane uczestniczyć w 47 spotkaniach, w których strzelił 16 goli i posłał 18 finalnych podań.

Zobacz również

Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte! Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy