Manchester City przyśpieszył transfer „nowego Neymara” [OFICJALNIE]

Manchester City przyśpieszył transfer „nowego Neymara” [OFICJALNIE] fot. Mailson Santana | Fluminense
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fluminense

Kayky da Silva Chagas przeniesie się z Fluminense do Manchesteru City już teraz, a nie jak wcześniej planowano w trakcie zimowego okna transferowego.

Klub z Brazylii osiągnął zasadnicze porozumienie z „The Citizens” w kwestii sprzedaży wychowanka w kwietniu bieżącego roku. Wypracowany konsensus między zespołami zakładał, że 18-letni skrzydłowy rozpocznie swoją europejską przygodę z futbolem w połowie trwających rozgrywek na Starym Kontynencie.

Ekipa z Etihad Stadium postanowiła jednak przyśpieszyć ten proces i nawiązała ponowny kontakt z „Tricolor” w sprawie możliwość zrealizowania transferu z udziałem „nowego Neymara” już teraz.

Przedstawiciele Fluminense, z uwagi na dobre relacje łączące ich z Manchesterem City, zgodzili się na przedwczesne rozstanie z ofensywnym zawodnikiem i dzięki temu dołączy on do angielskiej drużyny w przeciągu kilku najbliższych dni.

Zespół z Rio de Janeiro zapewnił jednocześnie, że wcześniej ustalone warunki transakcji nie uległy zmianie. Tym samym brazylijski klub otrzyma teraz 10 milionów euro za Kayky'ego i w przyszłości będzie mógł liczyć na zgarnięcie kilku bonusów, które pozwoliłyby 18-latkowi stać się najdroższym graczem w historii „Tricolor”. Obecnie tym mianem może pochwalić się Gerson, który przeniósł się za 16,6 miliona euro do Romy w lipcu 2016 roku.

Ponadto ekipa z Ameryki Południowej zapewniła sobie prawo do zgarnięcia 20 procent z ewentualnej sumy kolejnego transferu z udziałem skrzydłowego.

Ofensywny zawodnik rozstaje się z Fluminense po 37 rozegranych meczach, w których czterokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy