Manchester City wygrywa angielską batalię o 14-latka. Kane Taylor trafi na Etihad Stadium

Manchester City wygrywa angielską batalię o 14-latka. Kane Taylor trafi na Etihad Stadium
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Czołowe drużyny z Premier League walczyły w ostatnich tygodniach o zakontraktowanie utalentowanego Kane'a Taylora. Młody Anglik zdecydował się ostatecznie na zaakceptowanie oferty Manchesteru City.

Utalentowany piłkarz uchodzi na Wyspach Brytyjskich za jednego z najbardziej utalentowanych graczy i do tej pory udoskonalał swoje umiejętności w akademii Aston Villi.

14-letni pomocnik, występujący najczęściej na lewym skrzydle, zdecydował się jednak przedwcześnie zakończyć swoją współpracę z zespołem z Birmingham i z tego też powodu stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym. Wystarczy wspomnieć, że jego względy zabiegały wszystkie czołowe drużyny z Premier League. Spośród nich największą determinacją wykazywał się Liverpool i Manchester City.

Według informacji przekazanych przez „The Telegraph”, najbardziej atrakcyjną wizję rozwoju Kane'woi Talorowi przedstawili wysłannicy ekipy z Etihad Stadium i tym samym utalentowany gracz ma w przyszłym sezonie formalnie dołączyć do drużyny U-16.

Aston Villa otrzyma z tego tytułu zaledwie 129 tysięcy funtów w ramach rekompensaty Elite Player Performance Plan.

Manchester City pozyskując 14-letniego zawodnika kontynuuje obraną wcześniej przez siebie drogę polegającą na pozyskiwaniu najbardziej utalentowanych piłkarzy w kraju. Nie tak dawno udało im się zatrudnić takich obiecujących graczy jak Darko Gyabi (pomocnik z Millwall) czy Daniel Ogwuru (napastnik z Boltonu).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Víctor Valdés rozpoczyna karierę trenerską OFICJALNIE: Víctor Valdés rozpoczyna karierę trenerską Kara za treningi grupowe zdecyduje o mistrzostwie Austrii?! [OFICJALNIE] Kara za treningi grupowe zdecyduje o mistrzostwie Austrii?! [OFICJALNIE] Szykuje się serial o agencie piłkarskim. W roli głównej Salvatore Esposito znany z „Gomorry” Szykuje się serial o agencie piłkarskim. W roli głównej Salvatore Esposito znany z „Gomorry” Wyjazdowa koszulka Arsenalu na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Arsenalu na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków zaoszczędzi na wynajmie stadionu [OFICJALNIE] Wisła Kraków zaoszczędzi na wynajmie stadionu [OFICJALNIE] II liga: TVP wybrała transmitowane mecze II liga: TVP wybrała transmitowane mecze Puchar Polski: Półfinały wylosowane Puchar Polski: Półfinały wylosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy