Manchester City wygrywa angielską batalię o 14-latka. Kane Taylor trafi na Etihad Stadium

Manchester City wygrywa angielską batalię o 14-latka. Kane Taylor trafi na Etihad Stadium
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Telegraph

Czołowe drużyny z Premier League walczyły w ostatnich tygodniach o zakontraktowanie utalentowanego Kane'a Taylora. Młody Anglik zdecydował się ostatecznie na zaakceptowanie oferty Manchesteru City.

Utalentowany piłkarz uchodzi na Wyspach Brytyjskich za jednego z najbardziej utalentowanych graczy i do tej pory udoskonalał swoje umiejętności w akademii Aston Villi.

14-letni pomocnik, występujący najczęściej na lewym skrzydle, zdecydował się jednak przedwcześnie zakończyć swoją współpracę z zespołem z Birmingham i z tego też powodu stał się łakomym kąskiem na rynku transferowym. Wystarczy wspomnieć, że jego względy zabiegały wszystkie czołowe drużyny z Premier League. Spośród nich największą determinacją wykazywał się Liverpool i Manchester City.

Według informacji przekazanych przez „The Telegraph”, najbardziej atrakcyjną wizję rozwoju Kane'woi Talorowi przedstawili wysłannicy ekipy z Etihad Stadium i tym samym utalentowany gracz ma w przyszłym sezonie formalnie dołączyć do drużyny U-16.

Aston Villa otrzyma z tego tytułu zaledwie 129 tysięcy funtów w ramach rekompensaty Elite Player Performance Plan.

Manchester City pozyskując 14-letniego zawodnika kontynuuje obraną wcześniej przez siebie drogę polegającą na pozyskiwaniu najbardziej utalentowanych piłkarzy w kraju. Nie tak dawno udało im się zatrudnić takich obiecujących graczy jak Darko Gyabi (pomocnik z Millwall) czy Daniel Ogwuru (napastnik z Boltonu).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy