Manchester United: Berbatow chce DWÓCH piłkarzy na Old Trafford. Wskazał konkretne nazwiska!

Manchester United: Berbatow chce DWÓCH piłkarzy na Old Trafford. Wskazał konkretne nazwiska! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Betfair

Dymitar Berbatow uważa, że przedstawiciele Manchesteru United powinni zakontraktować Mario Mandžukicia i Garetha Bale'a w nadchodzącym zimowym oknie transferowym.

Były zawodnik „Czerwonych Diabłów” jest przekonany, że pozyskanie dwóch wymienionych wyżej piłkarzy wpłynęłoby na poprawę gry całego zespołu.

Bułgar uważa, że zakontraktowanie pierwszego z nich pozwoliłoby utalentowanym graczom nauczyć się kilku rzeczy od bardziej doświadczonego napastnika, który pomógłby im osiągnąć poziom, którego wszyscy od nich oczekują.

- Kiedy sprzedajesz dwóch ważnych ofensywnych zawodników, to musisz pozyskać przynajmniej jednego nowego w ich miejsce, tak na wszelki wypadek. Wszyscy widzą, że Manchester United potrzebuje wsparcia w linii ataku. Po kontuzji odniesionej przez Anthony'ego Martiala nie ma w zespole silnego i sprawdzonego strzelca. W kadrze znajduje się oczywiście wielu utalentowanych piłkarzy, ale oni muszą mieć koło siebie kogoś takiego jak Mario Mandžukić. Myślę, że to bardzo dobry gracz. Co prawda nigdy wcześniej nie grał w Anglii, ale jeśliby tutaj trafił, to mam nadzieję, że odnalazłby właściwy rytm w Premier League - powiedział Berbatow.

- Ibrahimović trafił na Old Trafford mając 34 lata i odnalazł się w bez problemu w tych rozgrywkach. Mandžukić znajduje się w podobnym wieku i liczę na to, że wywarłby pozytywny wpływ na całą drużynę. Ponadto jego doświadczenie byłoby bardzo dobrą rzeczą dla Martiala, Rashforda i Greenwooda, którzy jako wciąż młodzi gracze potrzebują czasu i zapewnień, że nie muszą się martwić. Mogliby się sporo nauczyć od Chorwata - dodał Bułgar, w którego opinii podobny wpływ na klub miałby także Gareth Bale.

- Gareth powiedział, że chce opuścić Real Madryt. Przypomina mi to trochę telenowelę, która przeciąga się w nieskończoność. W końcu jednak do tego dojdzie i chętnie zobaczyłbym go w Anglii w Manchesterze United lub Tottenhamie, jeśli będą mogli sobie pozwolić na jego sprowadzenie. Powrót na stare śmieci nie zawsze jest czymś dobrym i nie pozwoli ci osiągnąć poziomu, który prezentowałeś wcześniej. Taka klątwa, ale United mogliby skorzystać na takim ruchu. Bale ma wciąż odpowiednią szybkość, zna Premier League i to byłby dobry transfer dla klubu, gdyby doszedł do skutku - zakończył 38-latek.

Obaj ci gracze w dalszej lub bliższej przeszłości znajdowali się w kręgu zainteresowań „Czerwonych Diabłów”. Chorwat jest już ponoć wstępnie dogadany z ekipą z Old Trafford, a Walijczyk miał spore oczekiwania w trakcie letniego okienka transferowego, które byliby gotowi spełnić tylko Chińczycy, dlatego jeżeli myślałby o opuszczeniu Realu Madryt w połowie trwającego sezonu, to musiałby obniżyć swoje żądania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy