Manchester United czekał na taki mecz 26 lat. Wyrównany rekord Premier League

Manchester United czekał na taki mecz 26 lat. Wyrównany rekord Premier League fot. Manchester United

Manchester United rozgromił Southampton na Old Trafford aż 9:0 i tym samym wyrównał swój niesamowity wyczyn z 1995 roku.

„Czerwone Diabły” prezentują się dość przeciętnie na własnym terenie w trwającym sezonie i po ostatniej domowej wpadce z zamykającym tabele Sheffield United (1:2) zamierzały  zrobić wszystko, aby po pojedynku z „Świętymi” przypisać do swojego dorobku komplet trzech zdobytych punktów.

Goście ułatwili w znaczącym stopniu to zadanie gospodarzom, ponieważ już w drugiej minucie debiutujący w wyjściowym składzie Alexandre Jankewitz otrzymał czerwoną kartkę za brutalny atak na Scotta McTominaya.

Manchester United nie miał większych problemów z wykorzystaniem boiskowej przewagi i schodził na przerwę prowadząc 4:0 po trafieniach Aarona Wana-Bissaki, Marcusa Rashforda, Edinsona Cavaniego oraz samobójczej bramce zdobytej przez Jana Bednarka.

Southampton pomimo niekorzystnego wyniku i konieczności gry w osłabieniu przystąpiło do drugiej połowy w bojowym nastawieniu, co przełożyło się na wpakowanie futbolówki do bramki Davida De Gei. Gol strzelony przez Che Adamsa nie został jednak uznany po weryfikacji VAR-u.

Niedługo później „Święci” zaczęli stopniowo oddawać coraz więcej pola „Czerwonym Diabłom”, a to skutkowało utratą bramki numer pięć i sześć.

Wydawało się, że na tym wymierzanie kary przez ekipę z Old Trafford się skończy. Niestety tuż przed końcem regulaminowego czasu gry Bednarek sfaulował w polu karnym Anthony'ego Martiala. Sędzia podyktował jedenastkę dla Manchesteru United i wyrzucił Polaka z boiska.

Do wykonania tego stałego fragmentu gry podszedł Bruno Fernandes i dołożył swoją cegiełkę do odniesienia okazałego zwycięstwa nad Southampton, które w ostatnich minutach meczu straciło jeszcze dwa gole po drugim trafieniu Martiala i Daniela Jamesa.

Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 9:0 dla „Czerwonych Diabłów”, które wyrównały dzięki temu swój rekord z 1995 roku, kiedy to w identycznym rozmiarze pokonały Ipswich Town.

„Święci” przyczynili się nie tak dawno do osiągnięcia identycznego rezultatu przez Leicester City w 2019 roku, a to oznacza, że są jedyną drużyną z najwyższej klasy rozgrywkowej, która dwukrotnie uległa swoim rywalom aż 0:9.