Manchester United gotów do zapłacenia 60 milionów euro za stopera?!

2024-06-17 07:53:16; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Manchester United gotów do zapłacenia 60 milionów euro za stopera?!
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: A Bola

Manchester United coraz poważniej myśli o sprowadzeniu do siebie Gonçalo Inácio, za którego trzeba zapłacić 60 milionów euro - informuje „A Bola”.

„Czerwone Diabły” planują wzmocnienie środka obrony, co ma związek z odejściem Raphaëla Varane’a, niepewną sytuacją Jonny’ego Evansa oraz możliwym transferem Victora Lindelöfa.

Klub z Old Trafford umieścił na szczycie swojej listy życzeń Jarrada Branthwaite’a, z którym ma już porozumienie w kwestii warunków kontraktu indywidualnego. Problem w tym, że żądania Evertonu wciąż są ogromne.

Przy dobrych wiatrach Manchester United może zdobyć piłkarza za 70 milionów funtów, co daje kwotę blisko 83 milionów euro.

Na horyzoncie pojawiła się tańsza alternatywa.

Jak podaje „A Bola”, Anglicy przygotowują się do aktywowania klauzuli odstępnego w umowie Gonçalo Inácio. Ta opiewa na sumę 60 milionów euro.

Zainteresowanie Portugalczykiem nadal wykazuje Liverpool, dlatego wskazany jest pośpiech.

Sporting przygląda się wszystkiemu ze spokojem. Jeśli będzie trzeba sprzedać 22-latka, część środków posłuży do sprowadzenia następcy.

Inácio ma za sobą świetny sezon, którego zwieńczeniem jest powołanie na EURO 2024.

W dwóch czerwcowych sparingach zagrał on po 90 minut i wydaje się być pewniakiem do występu przeciwko Czechom już podczas czempionatu.

Jego łączny dorobek w ekipie „Lwów” to 171 meczów, 15 goli oraz 9 asyst.