Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów”

Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Manchester United

Prezes Manchesteru United, Joel Glazer, zwrócił się do kibiców „Czerwonych Diabłów”.

Za nami zwariowane dni, w czasie których tematem numer jeden w mediach sportowych był projekt Superligi. Glazer miał pełnić w nim funkcję wiceprezesa. MU, podobnie jak większość pozostałych klubów, wycofał się już jednak z pomysłu nowych rozgrywek.

Oto list Glazera do kibiców „Czerwonych Diabłów”:

„Do wszystkich kibiców Manchesteru United.

W ostatnich dniach mogliśmy zaobserwować wielką pasję, jaką generuje piłka nożna, oraz głęboką lojalność, jaką nasi kibice darzą ten wspaniały klub. Bardzo jasno wyraziliście swój sprzeciw wobec powstania Superligi i wysłuchaliśmy to. Zrozumieliśmy, że to złe i chcemy pokazać, iż możemy wszystko naprawić.

Choć rany są świeże i zdaję sobie sprawę z tego, że zagojenie się blizn zajmie trochę czasu, to jestem osobiście zaangażowany w odbudowę zaufania wśród naszych kibiców i wyciągnięcie wniosków z przesłania, jakie przekazaliście nam z takim przekonaniem.

Dalej uważamy, że europejska piłka musi stać się bardziej zrównoważona, biorąc pod uwagę całą piramidę i długoterminową perspektywę. W pełni zgadzamy się jednak z tym, że Superliga nie była właściwą drogą do tego. Dążąc do stworzenia bardziej stabilnych podstaw, nie udało nam się wykazać wystarczającego szacunku dla głęboko zakorzenionych tradycji - awansu, degradacji, hierarchii.

To najwspanialszy klub piłkarski na świecie i przepraszamy za zamieszanie z ostatnich dni. Chcemy to naprawić. Manchester United ma bogate dziedzictwo i czujemy się odpowiedzialni za to, by żyć zgodnie z jego wspaniałą tradycją i wartościami.

Pandemia przyniosła wiele wyzwań. Jesteśmy dumni ze sposobu, w jakim Manchester United i jego kibice zarówno z samego Manchesteru, jak i całego świata, zareagowali na ogromną presję w tym czasie. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że musimy lepiej się z wami komunikować. Zawsze będziecie w sercu klubu.

W tej chwili naszym priorytetem jest dalsze wspieranie wszystkich naszych drużyn w dążeniu do jak najlepszego zakończenia sezonu.

Na zakończenie chciałbym dodać, że to wasze wsparcie czyni ten klub tak wspaniałym i za to wam dziękujemy.

Z poważaniem,
Joel Glazer”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy