Superliga: Anglicy rezygnują! [OFICJALNIE]

Superliga: Anglicy rezygnują! [OFICJALNIE]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Liverpool | Tottenham | Arsenal | Manchester United.

Liverpool FC, Tottenham, Arsenal oraz Manchester United poszły w ślady Manchesteru City i wypisały się z Superligi.

Ależ dzieje się w temacie Superligi! W niedzielę 12 klubów wzięło wielu kibiców z zaskoczenia, potwierdzając założenie nowych rozgrywek dla piłkarskich gigantów. Początkowy entuzjazm działaczy szybko jednak opadł ze względu na mieszane reakcje kibiców. Ekipy z Premier League uległy presji i wypisały się z całego projektu, niemalże jednogłośnie.

Wspomniane Liverpool, Tottenham, Arsenal i Manchester United solidarnie wydały krótkie oświadczenia, w których poinformowały, że jednak nie wezmą udziału w Superlidze.

Komunikaty zostały opublikowane w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Są one generalnie dość lakoniczne, choć na nieco bardziej emocjonalny wpis zdecydował się Arsenal, który przeprosił swoich sympatyków za wzięcie udziału w całym zamieszaniu.

„Jako efekt wysłuchania was oraz szerszej społeczności futbolu w ostatnich dniach, rezygnujemy z udziału w planowanej Superlidze. Popełniliśmy błąd, za co przepraszamy” - napisali londyńczycy. Liverpool zaś podziękował swoim udziałowcom i partnerom za „cenne sugestie”.

Jeśli chodzi o Anglię, na placu boju pozostaje zatem wyłącznie Chelsea. Pod Stamford Bridge odbywają się protesty kibiców i zarząd „The Blues” wciąż debatuje nad tym, jakie podjąć dalsze kroki. Wydaje się jednak, że również ten klub odpuści sobie występy w Superlidze. Przypomnijmy, że wcześniej swoją rezygnację ogłosił Manchester City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy