Superliga: Anglicy rezygnują! [OFICJALNIE]

Superliga: Anglicy rezygnują! [OFICJALNIE]
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Liverpool | Tottenham | Arsenal | Manchester United.

Liverpool FC, Tottenham, Arsenal oraz Manchester United poszły w ślady Manchesteru City i wypisały się z Superligi.

Ależ dzieje się w temacie Superligi! W niedzielę 12 klubów wzięło wielu kibiców z zaskoczenia, potwierdzając założenie nowych rozgrywek dla piłkarskich gigantów. Początkowy entuzjazm działaczy szybko jednak opadł ze względu na mieszane reakcje kibiców. Ekipy z Premier League uległy presji i wypisały się z całego projektu, niemalże jednogłośnie.

Wspomniane Liverpool, Tottenham, Arsenal i Manchester United solidarnie wydały krótkie oświadczenia, w których poinformowały, że jednak nie wezmą udziału w Superlidze.

Komunikaty zostały opublikowane w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych. Są one generalnie dość lakoniczne, choć na nieco bardziej emocjonalny wpis zdecydował się Arsenal, który przeprosił swoich sympatyków za wzięcie udziału w całym zamieszaniu.

„Jako efekt wysłuchania was oraz szerszej społeczności futbolu w ostatnich dniach, rezygnujemy z udziału w planowanej Superlidze. Popełniliśmy błąd, za co przepraszamy” - napisali londyńczycy. Liverpool zaś podziękował swoim udziałowcom i partnerom za „cenne sugestie”.

Jeśli chodzi o Anglię, na placu boju pozostaje zatem wyłącznie Chelsea. Pod Stamford Bridge odbywają się protesty kibiców i zarząd „The Blues” wciąż debatuje nad tym, jakie podjąć dalsze kroki. Wydaje się jednak, że również ten klub odpuści sobie występy w Superlidze. Przypomnijmy, że wcześniej swoją rezygnację ogłosił Manchester City.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Europy: Potencjalni rywale Legii Warszawa rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Potencjalni rywale Legii Warszawa w rundzie play-off [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Legia Warszawa przed poważnym testem. Komplet par trzeciej rundy eliminacyjnej [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Molde z jednym z największych transferów w historii norweskiej ligi [OFICJALNIE] Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Sevilla znalazła następcę Julesa Koundé?! Możliwa diametralna zmiana w kwestii rozmów z Chelsea Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Jonathan Simba w Radomiaku Radom. Awans o pięć szczebli rozgrywkowych [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE] Joachim Andersen odchodzi z Olympique'u Lyon. Z bonusami nawet 20 milionów euro [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy