Manchester United: Ole Gunnar Solskjær poprowadzi zespół w następnym meczu, ale zmiana trenera wydaje się kwestią czasu fot. Yu Chun Christopher Wong / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Źródło: The Athletic | Manchester Evening News | Sky Sports

Ole Gunnar Solskjær poprowadzi Manchester United w pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej. Nie oznacza to jednak, że jego posada nie jest zagrożona - informują zgodnie angielskie media.

Drużyna pod wodzą norweskiego menedżera przegrała aż sześć z ostatnich dwunastu meczów. Złożyły się na to też tak bolesne porażki jak 0:5 z Liverpoolem i 0:2 z Manchesterem City, który całkowicie zdominował lokalnego rywala. Mimo to, wiele wskazuje na to, że Ole Gunnar Solskjær nie straci pracy podczas zaczynającej się w poniedziałek przerwy i reprezentacyjnej i przygotuje zespół do następnego ligowego meczu z Watfordem.

Taką informacją podzielił się David Ornstein z portalu The Athletic, a o braku planowanego zwolnienia Norwega donosił też Sky Sports. Nie oznacza to jednak, że 48-latek może czuć się w pełni bezpieczny. Zaufanie do jego osoby zostało mocno nadszarpnięte już po klęsce przeciwko „The Reds”, a cztery punkty zdobyte w trzech kluczowych jak się mówiło spotkaniach z Tottenhamem, Atalantą i City tylko częściowo zatarły złe wrażenie.

Według lokalnego dziennika „Manchester Evening News” zmiana szkoleniowca to tylko kwestia czasu i na pewno dojdzie do niej w tym sezonie, ale klub chce mieć przygotowanego następcę.

O tego nie jest aktualnie prosto, zwłaszcza, że Antonio Conte skorzystał z oferty „Spurs”, a Zinédine Zidane nie przejawia zainteresowania pracą na Old Trafford.

Po zaplanowanym na 20 listopada meczu z Watfordem, Manchester United czeka trudny mecz w Lidze Mistrzów z Villarrealem i dwa hity Premier League, czyli konfrontacje z Chelsea i Arsenalem.