Manchester United: Pierwszy wywiad Cristiano Ronaldo po powrocie do klubu

Manchester United: Pierwszy wywiad Cristiano Ronaldo po powrocie do klubu fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester United

Cristiano Ronaldo w rozmowie z klubową telewizją skomentował swoje przenosiny z Juventusu do Manchesteru United. Zdaniem Portugalczyka decyzja o powrocie nie ma w sobie żadnych wad.

Ponowny przyjazd atakującego na Old Trafford zadziwił wielu, a w szczególności tych, którzy śledzili informacje o losach zawodnika na bieżąco. Gdy był on już na prostej drodze do Manchesteru City, a niektórzy zastanawiali się, jak po jego przybyciu zespół ustawi Pep Guardiola, w ostatniej chwili postanowił on dołączyć do Manchesteru United.

Sir Alex Ferguson nie mógł przeboleć faktu, że legenda „Czerwonych Diabłów” wzmocni lokalnego rywala, dlatego wykonał do niej telefon i powiedział wprost, co o tym wszystkim sądzi. Jednocześnie były menedżer zaczął namawiać gracza do powrotu. Gdy spostrzegł, że jest wstępne zainteresowanie, pociągnął za sznurki i finalnie dopiął swego.

Cristiano Ronaldo jest ostatnim transferem MU w zakończonym oknie w Premier League. Jak to zwykle bywa w tego typu sprawach, opinie na temat całej operacji są podzielone.

Z jednej strony mówimy o niezwykle klasowym piłkarzu, który gwarantuje gole, z drugiej - ma on już 36 lat, a otrzymał kontrakt pozwalający zostać mu do 39. urodzin. Ponadto uzyskał status tego najlepiej zarabiającego w całych rozgrywkach.

Co na to wszystko pięciokrotny triumfator Ligi Mistrzów? Uważa, że była to najlepsza, możliwa decyzja,

– Jestem szczęśliwy i nie mogę się już doczekać mojego pierwszego meczu – rozpoczął CR7 w rozmowie z klubową telewizją.

– Sir Alex Ferguson? Bardzo go lubię i był dla mnie kluczową postacią dla sytuacji, w której się znalazłem, podpisując kontrakt z Manchesterem United – zaznaczył.

– Uważam, że to najlepsza decyzja, jaką podjąłem. Wybór był słuszny. Zamieniłem Juventus na Manchester United, to nowy rozdział, jestem bardzo szczęśliwy. Chcę iść naprzód, pisać dalej historię i spróbować pomóc klubowi osiągać jak najlepsze wyniki, zdobywać trofea, być na pierwszym miejscu – wyznał.

– Kibice? Moim obowiązkiem jest dawać z siebie wszystko na boisku, tak jak robiłem to do tej pory i jak robię to nadal, próbując dawać z siebie to, co najlepsze, pomagając zdobywać bramki, asystując, wygrywać mecze. Mam nadzieję, że zobaczymy się bardzo szybko – zakończył.

Kapitan reprezentacji Portugalii podczas poprzedniej przygody z obecnym wicemistrzem Anglii (w latach 2003-2009) rozegrał 292 spotkania, strzelił 118 goli i zanotował 69 asyst. Wtedy operował najczęściej na skrzydle.

***

Cristiano Ronaldo wciąż nie ma przydzielonego numeru. Toczą się w tej sprawie zakulisowe negocjacje

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy