Manchester United po raz trzynasty! Puchar Anglii dla „Czerwonych Diabłów” [WIDEO]

2024-05-25 17:58:34; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Manchester United po raz trzynasty! Puchar Anglii dla „Czerwonych Diabłów” [WIDEO] Fot. Jeremy Landey/Focus Images/MB Media/PressFocus
Paweł Hanejko Źródło: Transfery.info

Manchester United pokonał Manchester City w finale Pucharu Anglii 2-1 i zapewnił sobie tym samym trzynaste tego typu trofeum w swojej historii.

Manchester United przed finałem Pucharu Anglii był skazywany na porażkę. Wydawało się, że świeżo upieczony mistrz Anglii, czyli Manchester City powtórzy wynik sprzed dwunastu miesięcu i również tym razem wzniesie trofeum.

Przez pierwsze pół godziny brakowało klarowych okazji do strzelenia gola. Dopiero po 30. minutach do głosu doszli piłkarze Erika ten Haga. Wtedy ogromny błąd defensywny podopiecznych Pepa Guardioli wykorzystał Alejandro Garnacho i z kilku metrów skierował futbolówkę do siatki przciwnika.

Choć wydawało się, że strata gola podziała na mistrza Anglii motywująco, to następne minuty przebiegały pod dyktando „Czerwonych Diabłów”. W znakomitej sytuacji w polu karnym znalazł się Kobbie Mainoo, który wykorzystał świetne podanie Bruno Fernandesa i podwyższył na 2-0.

Po zmianie stron Manchester City starał się odwrócić losy rywalizacji, ale piłkarzy Guardioli było stać tylko na bramkę kontaktową. W 87. minucie jedynego gola zdobył dla drużyny z Etihad Stadium zdobył Jérémy Doku.

Ostatecznie zatem Puchar Anglii po raz trzynasty w historii trafia w ręce Manchesteru United. Dzięki temu triumfowi ekipa Erika ten Haga zagra w przyszłym sezonie w Lidze Europy. Na razie nie wiadomo jednak, kto będzie jej trenerem, ponieważ pojawiły się pogłoski, że niezależnie od sobotniego rezultatu, Holender pożegna się z posadą w obliczu kiepskich ostatnich miesięcy.