Manchester United: Pogba robi grunt pod transfer. Chce do Juventusu!

Manchester United: Pogba robi grunt pod transfer. Chce do Juventusu! fot. Manchester United FC
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Tuttosport

Paul Pogba nie zmienia zdania i nadal obstaje przy odejściu z Manchesteru United. Na ten moment najbardziej skłania się ku powrotowi do Juventusu.

Francuz opuścił w młodym wieku Manchester United, ponieważ Sir Alex Ferguson nie był w stanie zapewnić mu regularnych występów. Piłkarz odszedł na zasadzie wolnego transferu do Juventusu, gdzie jego talent eksplodował, a sam Pogba stał się gwiazdą światowego formatu. W 2016 roku zdecydował się jednak na powrót na Old Trafford, stając się na tamten moment najdroższym zawodnikiem w historii.

Dotychczasowa przygoda w Manchesterze United nie układa się jednak dla zawodnika pomyślnie. Pomocnik jest często krytykowany, ponieważ wielu kibiców spodziewało się po nim znacznie więcej, a Pogbie nie podoba się brak większych perspektyw w zmagającej się z kryzysem drużynie. Zawodnik nie ukrywa chęci odejścia i wygląda na to, że po kilku tygodniach spokoju ponownie zaczął robić podchody pod transfer.

Kibice Juventusu zauważyli, że popularny „Il Polpo” utrzymuje kontakt z byłymi kolegami z Turynu, a „Tuttosport” nieco przybliża jego sytuację. Piłkarz chce opuścić Anglię i jako jeden ze swoich priorytetowych kierunków wybrał właśnie „Starą Damę”. Pogba ma o tym nawet zapewniać nawet na czacie, na którym konwersują byli i obecni zawodnicy „Juve”.

Dziennik twierdzi, że 26-latek mógłby liczyć na gorące powitanie w szatni, a Juventus widzi w tej transakcji spory potencjał marketingowy. Klub chce dokonać głośnego transferu, który wspomoże zespół nie tylko na boisku, ale i na polu marketingowym. Pogba ma swoich sympatyków na całym świecie, dlatego z pewnością taki ruch mógłby być dla „Bianconerich” bardzo opłacalny.

Manchester United nadal chce zatrzymać gracza, ale jest nieco przyparty do muru. Pomocnik ani myśli przedłużać kontraktu, przynajmniej na ten moment, co zmusza „Czerwone Diabły” do opracowania odpowiedniej strategii. Włoscy dziennikarze twierdzą, że wartość transakcji może finalnie oscylować w okolicach 120-150 milionów euro, choć Anglicy z pewnością zrobią co w ich mocy, by nie dopuścić do jej realizacji.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy