Manchester United wyda latem na transfery 255 milionów euro?!

Manchester United wyda latem na transfery 255 milionów euro?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Manchester Evening News

W Anglii zapewniają, że pomimo kryzysu Manchester United nie zmienił planów transferowych i po zakończeniu sezonu może wydać na wzmocnienia bagatela 255 milionów euro.

„Czerwone Diabły” od kilku sezonów próbują nawiązać do złotej ery w historii klubu, lecz jak dotąd bezskutecznie. Ostatnie trofea ekipa z Old Trafford zdobyła w 2017 roku, wygrywając wówczas Ligę Europy oraz Puchar Ligi Angielskiej. Aktualnie chce ona nawiązać walkę o tytuł mistrzowski, a według zarządu do tego potrzebne są dalsze wzmocnienia.

Zimą Manchester United sięgnął po Bruno Fernandesa, którego transfer finalnie może zamknąć się w kwocie 80 milionów euro. Na tym jednak rekordowi mistrzowie Anglii nie zamierzą poprzestać i jak donosi „Manchester Evening News”, wraz z finiszem bieżących rozgrywek dyrekcja klubu spróbuje pozyskać trzech nowych piłkarzy.

Numerem jeden na liście życzeń obecnie piątej ekipy w tabeli Premier League cały czas jest Jadon Sancho. Za swojego skrzydłowego Borussia Dortmund może zainkasować nawet 120 milionów euro. Dalsze miejsce zajmuje Jack Grealish, z którym negocjacje rozpoczęły się już w styczniu. Wstępnie Aston Villa wycenia go na 70 milionów funtów (80 milionów euro). Listę zamyka Jude Bellingham, a więc rewelacja bieżącej kampanii w Championship. Mimo że środkowy pomocnik w czerwcu kończy dopiero 17 lat, jego wartość szacuje się na 50 milionów funtów (około 55 milionów euro). W sumie 255 milionów euro.

Powyższe źródło donosi, że „Czerwone Diabły” cały czas wierzą w powodzenie wszystkich trzech operacji jeszcze w 2020 roku. W ten sposób władze klubu chcą stworzyć drużynę, która z miejsca będzie w stanie rywalizować z takimi ekipami jak Manchester City czy Liverpool.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy