Manchester United: Wypożyczenia po zakupie nie będzie. Solskjær chce już teraz w kadrze młody talent za 25 milionów euro

Manchester United: Wypożyczenia po zakupie nie będzie. Solskjær chce już teraz w kadrze młody talent za 25 milionów euro fot. warasit phothisuk / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Amad Diallo nie pozostanie w Atalancie Bergamo i w przeciągu kilku najbliższych dni zostanie zaprezentowany jako nowy gracz Manchesteru United - poinformował Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” dopięli w ostatnim dniu letniego okna transferowego wszystkie formalności związane z pozyskaniem Iworyjczyka, który na mocy zawartego miał dołączyć do angielskiego zespołu w połowie trwających rozgrywek.

Ekipa z Old Trafford zdecydowała się na takie opóźnienie przeprowadzki 18-letniego zawodnika, aby ten uzyskał do tego czasu niezbędny mu włoski paszport, który miał mu ułatwić uzyskanie pozwolenia na podjęcie pracy na terenie Wielkiej Brytanii po tym, jak ta opuściła Unię Europejską.

***

Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju.

***

Amad Diallo otrzymał stosowny dokument i dlatego Ole Gunnar Solskjær zapragnął, aby utalentowany skrzydłowy został od razu włączony do pierwszej kadry prowadzonej przez niego drużyny.

Plany Norwega starała się jeszcze pokrzyżować Atalanta Bergamo, która podjęła w minionych dniach rozmowy z Manchesterem United w kwestii wypożyczenia Iworyjczyka do końca obecnego sezonu.

Włosi byli optymistycznie do nich nastawieni, ale Fabrizio Romano przekonuje, że przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” nie zamierzają się sprzeciwiać woli swojego szkoleniowca i w zaistniałej sytuacji nie zgodzą się na jakiekolwiek tymczasowe rozstanie z zawodnikiem, na którego pozyskanie wyłożyli łącznie 25 milionów euro.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę na fakt, że 18-latek wystąpił w trwających rozgrywkach w zaledwie dwóch meczach zespołu z Serie A.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Legia Warszawa: Michniewicz po remisie z Cracovią. „Młody sędzia techniczny prowokował swoim zachowaniem” Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Miroslav Klose też chce odejść z Bayernu Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Real Madryt w kryzysowej sytuacji - kolejna absencja. Dostępnych tylko 12 zawodników z pola z pierwszego zespołu [OFICJALNIE] Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Szachtar Donieck sprowadza jednego z najlepszych trenerów w Serie A?! Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] Bayern Monachium wydał zdecydowane oświadczenie w sprawie Hansiego Flicka [OFICJALNIE] POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! POTWIERDZONE: Klimala odchodzi z Celticu. Spory transfer! Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze” Manchester City: De Bruyne znowu kontuzjowany. „Nie wygląda to dobrze”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy