Manchester United wytransferuje większą liczbę zawodników do Serie A? AC Milan zgłasza się po obrońcę

Manchester United wytransferuje większą liczbę zawodników do Serie A? AC Milan zgłasza się po obrońcę fot. daykung / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio | Fabrizio Romano

AC Milan wyraził gotowość do nawiązania współpracy z Diogo Dalotem - przekonują Gianluca Di Marzio oraz Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „Rossonerich” skorzystali z nadarzającej się okazji i jeszcze w tym tygodniu powinni ogłosić fakt nawiązania współpracy z utalentowanym Jensem Petterem Hauge'em z FK Bodø/Glimt.

Jednocześnie klub z San Siro ma być w dalszym ciągu zdeterminowany na wzmocnienie swojej linii defensywnej. W tym kontekście numerem jeden na liście życzeń Milanu pozostaje Wesley Fofana z Saint-Étienne.

Gianluca Di Marzio oraz Fabrizio Romano informują, że AC Milan nie zamierza poprzestać tylko na ewentualnym sprowadzeniu młodego Francuza i skontaktował się z Manchesterem United w celu wybadania możliwości wypożyczenia Diogo Dalota z zawarciem opcji transferu definitywnego.

Drugi z wymienionych wyżej dziennikarzy dodaje, że prośba „Rossonerich” został odrzucona, ponieważ „Czerwone Diabły” są otwarte wyłącznie na sprzedaż portugalskiego obrońcy.

Ekipa z San Siro rozważa obecnie kontynuowanie rozmów z drużyną z Old Trafford, aby w ich trakcie przedstawić im propozycję wykupu 21-letniego zawodnika, który nie cieszy się zbyt dużym zaufaniem w oczach Ole Gunnara Solskjæra.

Di Marzio uważa ponadto, że w gronie graczy przymierzanych do wzmocnienia pozycji prawego obrońcy znajduje się też Takehiro Tomiyasu z Bologny, którego akcje mają stać nawet wyżej od Dalota.

Pojawienie się któregokolwiek z wymienionych wyżej zawodników w Milanie jest jednak w pełni uzależnione od sprzedaży kilku zawodników. Obecnie największy zastrzyk gotówki włoskiemu klubowi ma zapewnić ewentualne odejście Lucasa Paquety.

Pragniemy także zaznaczyć, że w ostatnim czasie spora liczba graczy „Czerwonych Diabłów” zdecydowała się na kontynuowania swoich karier w Serie A, gdzie bezpośrednio z Old Trafford trafili Alexis Sánchez, Romelulu Lukaku, Ashley Young (wszyscy Inter Mediolan) czy Matteo Darmian (Parma). Ponadto w minionym sezonie we Włoszech na zasadzie wypożyczenie występował Chris Smalling (AS Roma) i na dniach na podobnych warunkach na Półwysep Apeniński powinien przybyć Andreas Pereira (Lazio).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy