Manchester United z oświadczeniem w sprawie protestu kibiców i przełożenia meczu z Liverpoolem [OFICJALNIE]

Manchester United z oświadczeniem w sprawie protestu kibiców i przełożenia meczu z Liverpoolem [OFICJALNIE] fot. Settawat Udom / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Manchester United

Władze Manchesteru United opublikowały komunikat dotyczący przełożenia zaplanowanego na niedzielę meczu Premier League z Liverpoolem.

Spotkanie miało rozpocząć się wczoraj o 17:30. Nie doszło jednak do tego z uwagi na wtargnięcie około 200 kibiców na murawę Old Trafford. Kibice, których przed stadionem było znacznie więcej, protestowali przeciwko rodzinie Glazerów w klubie.

„Podczas gdy wielu kibiców chciało skorzystać z prawa do protestu i pokojowo wyrazić swoją opinię, niektórzy postanowili zakłócić przygotowania drużyny i sam mecz, czego dowodem była aktywność w Lowry Hotel i na stadionie.

Doniesienia z mediów i mediów społecznościowych sugerujące, że protestujący mogli dostać się na stadion i boisko przez bramę otwartą przez personel klubu są całkowicie błędne. Po przebiciu się przez barierki i zabezpieczenia na dziedzińcu niektórzy protestujący wspięli się na bramy na końcu tunelu monachijskiego, a następnie wymusili dostęp do bocznych drzwi na trybunie, po czym otworzyli zewnętrzne drzwi, wpuszczając innych do środka.

Drugie naruszenie miało miejsce, gdy protestujący zbili drzwi windy przystosowanej dla osób niepełnosprawnych, umożliwiając grupie wejście na trybunę.

Większość naszych fanów potępiła i potępia uszkadzanie mienia, a także przemoc wobec pracowników klubu, policji czy innych kibiców. Klub nie życzy sobie karania pokojowych demonstrantów, ale będzie współpracował z policją w celu zidentyfikowania osób zaangażowanych w działania przestępcze, a także nałoży własne sankcje na każdego zidentyfikowanego posiadacza karnetu zgodnie z regulaminem.

Informacje na temat zmiany terminu meczu i wszelkich możliwych roszad innych spotkań zostaną ogłoszone po dyskusji i uzgodnieniu z Premier League.

Pozostajemy zaangażowani w dialog z naszymi fanami za pośrednictwem Forum Kibiców i innych odpowiednich kanałów” - czytamy w komunikacie.

Manchester United: Gary Neville bez ogródek po proteście kibiców. „Nadszedł na to odpowiedni czas”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy