Manchester United zapłacił za transfer Schweinsteigera!
2017-04-05 12:24:54; Aktualizacja: 8 lat temu
„Bild” ujawnia kulisy odejścia Bastiana Schweinsteigera do Chicago Fire.
Były reprezentant Niemiec przed tygodniem odszedł do amerykańskiego zespołu, z którym porozumiał się wcześniej w sprawie kontraktu. Dzięki rozwiązaniu umowy z Manchesterem United, nie musiał czekać do chwili otwarcia okna transferowego i mógł od razu dołączyć do nowego zespołu. W miniony weekend zadebiutował, strzelając swojego pierwszego gola w Major League Soccer.
„Bild” informuje, że odejście 32-latka z Old Trafford odbyło się za porozumieniem stron, ale jednocześnie wiązało się z kosztami, które ponieśli Anglicy. Otóż według niemieckiego dziennika, „Czerwone Diabły” zapłaciły mu siedem milionów euro za przedterminowe rozwiązanie umowy. To kwota, którą otrzymałby w ramach pensji, gdyby pozostał do końca czerwca w Manchesterze.
Doniesienia wspomnianej gazety nie są wielką rewelacją. Jeszcze kilka miesięcy temu spekulowano, że działacze są gotowi zapłacić piłkarzowi za przedwczesne rozstanie.


![Polak wylądował w szóstej lidze! Niedawno odrzucił go klub z Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/107306/170x113/hubert-graczyk.jpg)







![Polak wylądował w szóstej lidze! Niedawno odrzucił go klub z Ekstraklasy [OFICJALNIE]](img/photos/107306/90x60/hubert-graczyk.jpg)









