Manchester United: Zimowe wietrzenie magazynów. Nawet PIĘCIU piłkarzy może opuścić klub!

Manchester United: Zimowe wietrzenie magazynów. Nawet PIĘCIU piłkarzy może opuścić klub!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN | The Times

Manchester United zamierza w trakcie zimowego okienka transferowego nie tylko pozyskać przynajmniej jednego wartościowego zawodnika, ale także pozbyć się paru graczy.

Media są przekonane, że w nadchodzących tygodniach przedstawiciele „Czerwonych Diabłów” będą kontynuować fazę przebudowy pierwszego zespołu, która ma się również wiązać z umożliwieniem odejścia kilku zawodnikom.

Dziennikarze „The Times” i ESPN są przekonani, że „zielone światło” na poszukiwanie nowego pracodawcy otrzymał Marcos Rojo. Wielokrotny reprezentant Argentyny nie cieszy się zbyt dużym uznaniem w oczach Ole Gunnara Solskjæra o czym świadczy fakt, że w trwających rozgrywkach wystąpił w zaledwie dziewięciu spotkaniach ekipy z Old Trafford.

Środkowy obrońca, mogący także występować na lewym boku defensywy, był już bliski opuszczenia szeregów Manchesteru United przed rozpoczęciem sezonu, ale wówczas władze klubu nie zdecydowały się na zaakceptowanie otrzymanych za niego ofert.

Pierwsze z wymienionych wyżej źródeł uważa także, że właściciele „Czerwonych Diabłów” rozstaną się w styczniu z Nemanją Maticiem. Reprezentant Serbii nie jest już tak przydatnym zawodnikiem w drużynie, jak to miało miejsce po jego sprowadzeniu z Chelsea w lipcu 2017 roku i dlatego przedstawiciele zespołu będą chcieli go sprzedać zimą, bo będzie to dla nich ostatnia szansa na to, aby coś zarobić na doświadczonym pomocniku, którego kontrakt z angielskim klubem wygasa wraz z końcem sezonu.

Co prawda w jego umowie znalazł się zapis umożliwiający jej automatyczne przedłużenie, ale nic nie wskazuje na to, aby ekipa z Old Trafford zdecyduje się go aktywować po tym, jak 31-latek rozegrał tylko siedem meczów w obecnych rozgrywkach. Na dziej dzisiejszy najmocniej o względy Maticia mają zabiegać wysłannicy Interu Mediolan, Milanu oraz Atlético Madryt.

Z kolei ESPN nie wymienia Serba w gronie piłkarzy wytypowanych do odejścia i sądzi, że bliżej rozstania z Manchesterem United jest Phil Jones. Środkowy obrońca przedłużył niecały rok temu kontrakt z angielskim zespołem, ale wciąż pozostaje jedynie rezerwowym u Ole Gunnara Solskjæra i dlatego klub nie będzie mu robił problemów z odejściem, jeżeli znajdzie się chętny na usługi 27-latka, który w trwającym sezonie pojawił się tylko pięciokrotnie na boisku.

Poza wymienionym piłkarzami mówi się też, że być może na wypożyczenia do innych ekip powędrują Angel Gomes i Tahith Chong. Obaj utalentowani gracze cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku transferowym ze względu na fakt, że ich dotychczasowe umowy z „Czerwonymi Diabłami” wygasają wraz z końcem obecnych rozgrywek. Właściciele ekipy z Old Trafford starają się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zatrzymać ich na dłużej w swoich szeregach i jednocześnie mają świadomość, że ofensywny pomocnik oraz skrzydłowy potrzebują częstszych występów na wyższym poziomie niż w drużynie U-23.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy