Mandžukić do Premier League?!

Mandžukić do Premier League?! fot.
Karol Brandt
Źródło: The Telegraph

Przyszłość Mario Mandžukicia nie jest do końca jasna. To wykorzystać próbuje kilka klubów, a ostatnio do wyścigu zmierzającego po podpis Chorwata dołączył Everton.

33-latek już przed rokiem był typowany do odejścia z Juventusu. Wtedy jednak nie musiał tego robić, bowiem klub zmienił Gonzalo Higuaín. W przekroju całego sezonu doświadczony napastnik okazał się bardzo ważnym członkiem zespołu, a świadczą o tym chociażby dwa trafienia w wygranym 3:1 meczu z Napoli. 

Mając to na uwadze, w kwietniu „Stara Dama” postanowiła zaproponować Chorwatowi nowy kontrakt i związała się z nim do 30 czerwca 2021 roku. Należy jednak pamiętać, że z Allianz Stadium odszedł już Massimiliano Allegri, którego zastąpił Maurizio Sarri. Według włoskich mediów były opiekun Chelsea w swojej drużynie nie widzi miejsca dla piłkarza z Bałkanów, stąd fala spekulacji.

Mario Mandžukić ponoć widziałby siebie grającego ponownie dla Bayernu Monachium, lecz o wiele większa zainteresowanie jego pozyskaniem wykazuje Borussia Dortmund. Na tym jednak nie koniec. Według dziennika „The Telegraph” były zawodnik Atlético Madryt trafił na celownik Marco Silvy. Menedżer Evertonu chciałby wnieść do ataku swojej drużyny nieco doświadczenia, dlatego też poprosił zarząd klubu o pozyskanie chorwackiego napastnika. 

Podczas ubiegłej kampanii Mandžukić pojawił się na boisku 33 razy, w tym czasie dziesięciokrotnie wpisał się na listę strzelców i posłał siedem finalnych podań. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy