Maradona spoczął w rodzinnym grobowcu. Uroczystość pogrzebowa miała charakter państwowy

Maradona spoczął w rodzinnym grobowcu. Uroczystość pogrzebowa miała charakter państwowy fot. Diego Silvestre / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Nacion

Diego Armando Maradona został pochowany na cmentarzu Jardin de Paz na obrzeżach Buenos Aires obok swoich rodziców. Uroczystość miała charakter państwowy.

Legendarny Argentyńczyk odszedł z tego świata 25 listopada w wieku 60 lat ze względu na ostrą niewydolność serca, która spowodowała obrzęk płuc zaledwie kilkanaście dni po przejściu skomplikowanej operacji usunięcia krwiaka podtwardówkowego.

Lekarze zapewniali wówczas, że zabieg zakończył się pełnym sukcesem, dlatego umożliwili emerytowanemu zawodnikowi i trenerowi Gimnasia y Esgrima La Plata udanie się do domu w Tigre, gdzie miał dochodzić do pełni sprawności i ostatecznie zmarł we własnym łóżku w trakcie snu.

Diego Maradona był kimś niezwykłym dla wielu Argentyńczyków, dlatego rodzina zgodziła się wystawić trumnę z jego ciałem w Casa Rosada, gdzie w minionych kilkunastu godzinach był żegnany przez rzeszę rodaków i nie tylko.

W międzyczasie światło dzienne ujrzała także informacja o szczegółach pogrzebu byłego piłkarza między innymi Argentinos Juniors, Barcelony, Napoli czy Boca Juniors, który na prośbę rodziny jeszcze we czwartek został pochowany u boku rodziców na cmentarzu Jardin de Paz na obrzeżach Buenos Aires.

Ta smutna dla wszystkich uroczystość miała charakter państwowy. Udział w niej wzięli najbliżsi członkowie rodziny Maradony i współpracownicy oraz przedstawiciele państwa.

Wszystkie argentyńskie media relacjonowały przez cały dzień uroczystości żałobne i wraz z obywatelami towarzyszyły 60-latkowi w jego ostatniej drodze z Casa Rosada na cmentarz Jardin de Paz, zwany też Ogrodem Pokoju, gdzie kondukt otoczony kordonem policji dotarł około godziny 19 czasu miejscowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Hertha z dużymi zmianami. Krzysztof Piątek będzie miał nowego trenera [OFICJALNIE] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy