Trwa ostatnie pożegnanie Diego Maradony w Casa Rosada. Spodziewanych jest milion żałobników [WIDEO]

Trwa ostatnie pożegnanie Diego Maradony w Casa Rosada. Spodziewanych jest milion żałobników [WIDEO] fot. Casa Rosada
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Casa Rosada [Twitter]

Diego Armando Maradona odszedł z tego świata, z czym nie może pogodzić się wielu Argentyńczyków, dla których był on kimś niezwykle ważnym. Dzisiaj odbywa się ceremonia ostatniego pożegnania 60-latka.

Mistrz świata z 1986 roku w ostatnich latach podupadł na zdrowiu. Od 2000 roku miał problemy z sercem, które wczoraj przybrały na sile, czego wynikiem był obrzęk płuc i w konsekwencji zgon.

Argentyńczyk, mający na swoim koncie występy w SSC Napoli czy Barcelonie, zmarł we własnym domu. Do zatrzymania akcji serca doszło podczas snu.

Już wczoraj kibice z całej Argentyny wyszli na ulice, aby oddać hołd zmarłemu Maradonie. Dzisiaj, już po przywiezieniu trumny z ciałem 60-latka, w okolicy Casa Rosada zebrały się tłumy.

Obecnie trwa ceremonia pożegnania „Boskiego Diego”. Spodziewanych jest nawet milion ludzi, którzy będą chcieli oddać pokłon legendzie.

Casa Rosada to znajdujący się w Buenos Aires budynek urzędowy, siedziba prezydenta Argentyny.

WIDEO NA ŻYWO z pożegnania Maradony przez Argentyńczyków:

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie RB Lipsk sięga po amerykański talent. Wszystko zostanie w rodzinie Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Patryk Małecki z atrakcyjną ofertą z III ligi Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Legia Warszawa finalizuje pierwszy zimowy transfer - skrzydłowy Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Kuriozalna sytuacja po meczu FC Porto. Pepe niemalże pobił się z kolegą z zespołu [WIDEO] Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty Papu Gómez zagra w Hiszpanii. Znamy szczegóły transferu z Atalanty OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea OFICJALNIE: Lampard wydał oświadczenie po zwolnieniu z Chelsea Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Przyszedł zimą i odszedł zimą. Tim Hall już poza klubem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy