Marc-André ter Stegen zabrał głos na temat przyszłości

2025-06-01 14:38:41; Aktualizacja: 1 dzień temu
Marc-André ter Stegen zabrał głos na temat przyszłości Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Kerry Hau | Gerard Romero

Marc-André ter Stegen nie może być pewny przyszłości w FC Barcelonie. Tym bardziej że mistrz Hiszpanii celuje w transfer Joana Garcii. Jak na całą sprawę zapatruje się sam zainteresowany?

Marc ter Stegen może i nie jest skory, by zmienić barwy, ale FC Barcelona powoli planuje przyszłość bez niego. Po ponad dziesięciu latach na Camp Nou 33-latek stoi przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze - walką o miejsce w składzie, której może nie wygrać.

Na celowniku znalazł się bowiem Joan Garcia. Hiszpan ma za sobą znakomity okres w barwach Espanyolu, a mistrz kraju chce go pozyskać za 25 milionów euro. Tyle bowiem stanowi klauzula wykupu.

W takim wypadku odejście Niemca byłoby wskazane, ponieważ ten chce zachować rytm meczowy. Wpływ na to mają przyszłoroczne Mistrzostwa Świata.

Jak zatem zapatruje się na sprawę 33-latek? Zabrał głos na ten temat przy okazji zgrupowania drużyny narodowej.

- Czy rozmawiałem z Hansim Flickiem o przyszłości? Nie było między nami kontaktu w tej sprawie. Nie widzę zresztą powodu, by takowy miał mieć miejsce. Nie wydarzyło się nic, co by to uzasadniało - stwierdził.

- Jeśli dobrze pamiętam, to nie wydarzyło się nic nowego. W tej chwili mamy zakontraktowanych ze mną dwóch bramkarzy na przyszły sezon. Ktokolwiek by przyszedł, będzie liczył się z konkurencją - dodał.

Gerard Romero dodał tajemniczo, że „każdy gra w swoją grę” i najbliższe tygodnie będą ciekawe.

Marc-André ter Stegen rozegrał w minionym sezonie dziewięć meczów, a w nich miał jedno czyste konto.