Marcin Bułka rzucił wyzwanie Wojciechowi Szczęsnemu. Epicka rywalizacja

Marcin Bułka rzucił wyzwanie Wojciechowi Szczęsnemu. Epicka rywalizacja fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Wojciech Szczęsny to od lat czołowy polski bramkarz. W tym sezonie ma godnego konkurenta, który nie opuszcza go na krok. Marcin Bułka rzucił wyzwanie starszemu koledze po fachu.

Marcin Bułka po dyskretnych latach w światowym futbolu w końcu otrzymał prawdziwą szansę. Czekał na nią długo, ale w Chelsea i Paris Saint-Germain nie okazano mu wystarczającego zaufania.

Przeprowadzka do OGC Nice okazała się kapitalnym wyborem 24-latka. Można było mieć pewne obawy przed tym transferem, gdyż miejsce w bramce „Orlątek” trzymał Kasper Schmeichel.

Polak po pierwszym przejściowym sezonie „wyrzucił” Duńczyka z klubu i sam rozgościł się między słupkami. Rozstania z synem legendarnego golkipera Manchesteru United na Allianz Riviera nie żałuje nikt.

Bułka w tym sezonie zanotował jedenaście występów w Ligue 1. Od sześciu spotkań nikt nie strzelił mu gola. Łącznie w tej kampanii już ośmiokrotnie schodził z murawy niepokonany. A to oznacza, że pod tym względem jest obecnie samodzielnym liderem, biorąc pod uwagę pięć najważniejszych lig na Starym Kontynencie. Na drugim miejscu rozsiadł się... Wojciech Szczęsny.

Juventus 33-latka pokonał w ostatnim starciu w Serie A Fiorentinę 1:0. Od 23 września podstawowy bramkarz „Starej Damy” nie przepuścił żadnego strzału. Podobnie jak Bułka od sześciu meczów nie zaznał smaku straconej bramki.

Prawdopodobnie obydwaj panowie będą mogli sobie osobiście pogratulować podczas listopadowego zgrupowania reprezentacji Polski. Trudno sobie wyobrazić, że Bułka w takiej formie nie zostanie doceniony przez Michała Probierza.

24-latek nadal czeka na swój reprezentacyjny debiut. Towarzyskie starcie z Łotwą nadaje się do tego idealnie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia też szuka napastnika Cracovia też szuka napastnika Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy