Marcin Bułka wygląda nowego trenera. To główny faworyt do przejęcia sterów po Francesco Fariolim

2024-05-23 10:06:03; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Marcin Bułka wygląda nowego trenera. To główny faworyt do przejęcia sterów po Francesco Fariolim Fot. sylv1rob1 / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: L’Équipe

Bruno Génésio wyrósł na głównego faworyta do objęcia stanowiska trenera pierwszego zespołu OGC Nice – przekonuje „L’Équipe”.

Zakończenie przygody Francesco Fariolego po debiutanckim sezonie na Allianz Riviera wydaje się nieuniknione. Jeden z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia osiągnął już werbalne porozumienie z Ajaksem Amsterdam. Wkrótce wakat po 35-latku może uzupełnić znacznie bardziej doświadczony kolega po fachu.

Po zajęciu piątego miejsca w Ligue 1 i zarazem wywalczenia kwalifikacji do Ligi Europy 2024/2025 drużynę z Nicei bardzo chętnie przejąłby Bruno Génésio. Według wspomnianego dziennika przebywający na bezrobociu od listopada taktyk objawia się zarządowi jako absolutny pretendent do nawiązania współpracy.

W tle może dojść do szybkiego zjednoczenia sił na linii szkoleniowiec-dyrektor sportowy. Obowiązki po ustępującym ze stanowiska Florencie Ghisolfim ma szansę przejąć Florian Maurice. Obaj panowie współpracowali ze sobą do niedawna w Stade Rennais.

Choć w swoim życiorysie Génésio nie szczyci się żadnymi trofeami, dysponuje bogatą historią rywalizacji na europejskiej arenie. W przeszłości zarządzał też szatnią w Olympique'u Lyon.

W międzyczasie zaliczył też przygodę w chińskim Beijing Guoan.

Marcin Bułka, łączony wielokrotnie z innymi wielkimi klubami, w rozmowie dla „Nice-Matin” zadeklarował przynależność do barw OGC Nice także w następnej kampanii.

W zakończonym sezonie Ligue 1 zanotował największą liczbę czystych kont wśród wszystkich bramkarzy. Uczynił to aż 17-krotnie w 34 występach.