Marcin Grabowski ostatecznie odszedł z Wisły Kraków po wyroku sądowym

Marcin Grabowski ostatecznie odszedł z Wisły Kraków po wyroku sądowym
Redakcja
Redakcja
Źródło: TVP Sport

Awantura z Marcinem Grabowskim w roli głównej po kilku miesiącach zakończona. Piłkarski Sąd Polubowny wydał wyrok - piłkarz zagra w Niecieczy. O sprawie poinformował Mateusz Miga z TVP Sport.

Przygoda 20-letniego Marcina Grabowskiego z Wisłą Kraków rozpoczęła się dwa lata temu. Na nieszczęście zawodnika nie przebił się on do pierwszego składu „Białej Gwiazdy”.

W styczniu tego roku udał się na wypożyczenie do Bruk-Bet Termaliki w poszukiwaniu minut na boisku.

W barwach klubu z Niecieczy rozegrał 14 meczów i zaliczył dwie asysty.

Władze Wisły chciały, aby lewy obrońca powrócił z wypożyczenia do Krakowa. Zdecydowano się więc na przedłużenie umowy z zawodnikiem i został on wezwany do powrotu.

Tymczasem agent Grabowskiego, Grzegorz Rasiak, był przekonany, że jego klient wcześniej podpisał kontrakt z Termaliką, więc owe przedłużenie umowy z Wisłą nie miało już podstawy prawnej.

Sprawa została skierowana do Piłkarskiego Sądu Polubownego i przyznał rację Wiśle. Wyglądało na to, że Grabowski w Niecieczy gra nielegalnie.

Jednak do akcji wkroczył Grzegorz Rasiak i złożył odwołanie. Okazało się ono skuteczne, bo w drugiej instancji Wisła przegrała rozprawę. W związku z tym Bruk-Bet mógł zgłosić Grabowskiego do rozgrywek.

Decyzja sądu oznacza, że Wisła Kraków nieumiejętnie przedłużyła kontrakt z Marcinem Grabowskim.

Klub spod Wawelu zdecydował się nie komentować więcej tej sprawy.

MATEUSZ KOŚCIELNY

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy