Marcin Matysiak po porażce ze Stalą Mielec. „Zasłużyliśmy minimum na remis"

Dawid Basiak
Źródło: ŁKS Łódź

Stal Mielec pokonała ŁKS Łódź w zaległym meczu 17. kolejki Ekstraklasy. Głos po porażce zabrał szkoleniowiec zespołu gości, Marcin Matysiak.

Spotkanie w Mielcu zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy, a jako jedyny na listę strzelców w 27. minucie wpisał się Iłla Szkuryn.

Choć finalnie skończyło się na jednej bramce, to łącznie mogliśmy zobaczyć ich aż sześć.

Sędzia Sebastian Krasny z powodu spalonych oraz przewinień nie uznał pięciu bramek, dwóch dla gospodarzy oraz trzech dla gości.

Porażkę swojego zespołu skomentował szkoleniowiec Marcin Matysiak, który w lutym zastąpił na ławce trenerskiej zwolnionego Piotra Stokowca.

- Po pierwszych niezłych dziesięciu minutach pierwszej połowy zaczęło nam brakować jedności w działaniach, w wyniku czego Stal stworzyła sobie więcej sytuacji podbramkowych. Odnotowaliśmy proste straty i nieodpowiednio zabezpieczaliśmy swoje ataki - powiedział 40-latek.

Zdecydowanie lepiej zespół z Łodzi prezentował się w drugiej odsłonie spotkania. W opinii trenera Matysiaka jego podopieczni w ostatecznym rozrachunku nie zasłużyli w tym spotkaniu na porażkę.

- Druga połowa była inna w naszym wykonaniu. Myślę, że potrafiliśmy zdominować rywala i utrzymać się przy piłce na jego połowie. Szkoda, że żadna z trzech bramek nie została uznana. Zasłużyliśmy jako zespół minimum na remis - oznajmił.

Nowy szkoleniowiec ŁKS-u zaapelował do kibiców łódzkiego klubu i oznajmił, że cała drużyna robi wszystko, co w ich mocy, by uratować fatalną sytuację, w której znajdują się już od długiego czasu.

- Chciałem skierować się do kibiców ŁKS-u. Na pewno to nie jest najlepszy czas dla wszystkich sympatyków klubu. Jednak ja, cały sztab, drużyna robimy wszystko, aby wyjść z tej sytuacji z twarzą, honorem - podsumował.

ŁKS na ligowe zwycięstwo czeka od 20 sierpnia ubiegłego roku. Wtedy piłkarze z Łodzi odnieśli domowe zwycięstwo 1:0 z Pogonią Szczecin.

Na ten moment podopieczni trenera Matysiaka zajmują ostatnią lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów. Do bezpiecznej pozycji tracą dwanaście „oczek”.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej alternatywy” Juventus wybrał nowego trenera. „Nie ma innej alternatywy” Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Wojciech Szczęsny z transferem?! Wszystko jasne Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Odrzuciła go Legia Warszawa, teraz jest nadzieją Lecha Poznań. „Ma przed sobą wielką przyszłość” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Gonçalo Feio „wynalazł” go dla Legii Warszawa?! „Może nam pomóc zdobywać bramki” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!” Mauricio Pochettino nie wytrzymał podczas meczu Chelsea. „Co to ku**a jest?!” Transfery - Relacja na żywo [28/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/04/2024] Rafał Gikiewicz uderza w byłego gracza Widzewa Łódź.  „Mogę mu chusteczki wysłać” Rafał Gikiewicz uderza w byłego gracza Widzewa Łódź. „Mogę mu chusteczki wysłać”