Marek Koźmiński uderzył w Cezarego Kuleszę. „Tylko to się dla niego liczyło”

Marek Koźmiński uderzył w Cezarego Kuleszę. „Tylko to się dla niego liczyło” fot. Kanał Sportowy [YouTube]
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Pogadajmy o Piłce [Meczyki.pl]

W porannym studio „Pogadajmy o Piłce” dla Meczyki.pl były główny kandydat w walce o fotel prezesa PZPN-u Marek Koźmiński podsumował ponad dotychczasową kadencję Cezarego Kuleszy. Recenzje, rzecz jasna, nie są przychylne.

Kulesza zastąpił Zbigniewa Bońka na najważniejszym stanowisku w polskiej piłce ponad dwa lata temu. Jego pozytywne dokonania wyraźnie przesłaniają skandale.

Tylko w tym miesiącu media nagłośniły choćby kulisy rozstania z Paulo Sousą, jakie wcześniej nie były znane. Portugalczyk miał porzucić funkcję selekcjonera przez unoszący się w gabinecie prezesa fetor alkoholu, który zniechęcał Portugalczyka do dalszej współpracy.

Ostatnio wybuchł też skandal z rzekomym procesem transportu alkoholu do Kataru podczas Mistrzostw Świata, na których „biało-czerwoni” dotarli do 1/8 finału. Spekulacje mówią o zaangażowaniu ze strony Ambasady RP.

Wcześniej najgłośniej było o „aferze Stasiaka” i przerzucaniu się winą za obecność byłego skorumpowanego działacza piłkarskiego podczas meczu eliminacyjnego do EURO 2024 z Mołdawią w Kiszyniowie.

– Dla mnie ważne było nie tylko to, żeby wygrać, ale także to, żeby móc rządzić. A tam było tylko wygrać i „jakoś to będzie”. No i mamy: „jakoś to będzie” – ocenił bez wahania Koźmiński.

W sierpniu 2021 roku Kulesza wygrał wybory z ogromną przewagą nad byłym reprezentantem Polski, w stosunku 92 do 23 oddanych głosów.

„Kozioł” skrytykował również styl, w jakim rozstano się z Jakubem Kwiatkowskim – bohaterem epokowej zmiany, któremu podziękowano za współpracę w roli team managera drużyny narodowej. Były rzecznik PZPN-u obecnie pełni obowiązki dyrektora sportowego TVP Sport.

– Każdy pracodawca ma do tego prawo. Jeżeli miało dojść do zwolnienia Kwiatkowskiego, to powinien to zrobić prezes. A nie selekcjoner. To tak, jakbym ja mu chciał powiedzieć, kto ma grać w konkretnym meczu. Probierz został wystawiony na strzał – ocenił.

***

To oni powalczą o fotel prezesa PZPN-u. Trzech kandydatów do zastąpienia Cezarego Kuleszy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Kibice powinni modlić się o jego zdrowie? „Dla mnie to najlepszy polski obrońca reprezentacyjny” Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Vinceny Kompany łączony z nowym klubem Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy