Mariusz Rumak wrócił i przygotował drużynę do zwycięskiego meczu

2024-09-01 18:55:18; Aktualizacja: 2 godziny temu
Mariusz Rumak wrócił i przygotował drużynę do zwycięskiego meczu Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Głos Wielkopolski

Mariusz Rumak w ostatnich dniach przez dwa dni prowadził treningi rezerw Lecha Poznań - informuje „Głos Wielkopolski”. Piłkarze natomiast w weekend wygrali spotkanie trzeciej ligi z Vinetą Wolin (3-1). Obecnie zajmują w tabeli trzecie miejsce.

Za kibicami Lecha Poznań bardzo dobry weekend. W piątek podopieczni Nielsa Frederiksena uporali się na wyjeździe ze Stalą Mielec, pokonując ją w stosunku 2-0. Dzięki temu przerwę reprezentacyjną spędzą na pierwszym miejscu. Do tej pory udało im się zgromadzić na swoim koncie 16 oczek. To o dwa punkty więcej od drugiej Legii Warszawa.

Coraz lepiej radzą sobie także rezerwy „Kolejorza”. Te w ostatnich godzinach mierzyły się z Vinetą Wolin.

Choć do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1-1, to po zmianie stron gospodarze dorzucili dwa trafienia, by ostatecznie pokonać konkurenta w stosunku 3-1. Dzięki temu zajmują już w trzeciej lidze trzecie miejsce. Pierwsza jest Flota Świnoujście, która do tej pory w sześciu kolejkach zanotował pięć zwycięstw i jeden remis.

W niedzielny sukces Lecha Poznań swój wkład ma między innymi Mariusz Rumak. Jak informuje bowiem „Głos Wielkopolski”, były już trener klubu Ekstraklasy, miał w ostatnich dniach okazję prowadzić dwa treningi drugiej drużyny ze stolicy Wielkopolski.

„Rezerwy Lecha Poznań w ramach szóstej kolejki podejmowały Vinetę Wolin. Warto wspomnieć, że drużynę do tego spotkania częściowo przygotowywał trener Mariusz Rumak, który prowadził treningi przez dwa dni” - czytamy.

Na ten moment nie wiadomo, czym była spowodowana ta decyzja.

Rezerwy Lecha Poznań następny mecz rozegrają dopiero 15 września. Wtedy przyjdzie im zmierzyć się z Gryfem Słupsk.