Marlon z dramatycznymi informacjami z bunkra na Ukrainie. „Zbliżają się rosyjskie wojska”

Marlon z dramatycznymi informacjami z bunkra na Ukrainie. „Zbliżają się rosyjskie wojska” fot. Globo Esporte
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Globo

Marlon z Szachtara Donieck połączył się z kanałem Globo Esporte i w jednym z rodzimych programów opowiedział o trudnej sytuacji brazylijskich piłkarzy i ich rodzin.

Jeszcze przed kilkoma dniami nikt nie przypuszczał, że Władimir Putin posunie się do ostateczność i wypowie wojnę Ukrainie, co pokazuje między innymi przypadek zagranicznych zawodników związanych z klubami, którzy przygotowywali się do startu rundy wiosennej w tamtejszych rozgrywkach.

Wielu z nich z uwagi na zamknięcie ruchu lotniczego oraz niebezpieczeństwo związane z odbyciem podróży na własną rękę w kierunku granic z Polską, Słowacją, Węgrami, Mołdawią czy Rumunią zostało zmuszonych do pozostania w Ukrainie.

Wśród takich osób znajdują się brazylijscy gracze Szachtara Donieck i wraz z rodzinami przebywają w jednym z bunkrów w hotelu w Kijowie, z którego zdążyli już zaapelować o pomoc z wydostaniu się z kraju naszego wschodniego sąsiada.

A teraz z jednym z nich, a konkretnie z Marlonem, połączyli się dziennikarze Globo Esporte. 26-latek podzielił się z nimi w jednym z programów swoimi obawami oraz aktualną sytuacją panującą w miejscu, w którym się znajdują.

- Jesteśmy w bunkrze w hotelu. Mamy tylko jedną łazienkę, kilka łóżek i mało jedzenia. Mojemu synowi i dzieciom niektórych zawodników zaczyna brakować mleka oraz pieluch. Mowa o trzymiesięcznych niemowlakach, a rosyjskie wojska się zbliżają - stwierdził Marlon.

- Marzymy o tym, żeby znaleźć bezpieczny sposób na opuszczenie Ukrainy, czy to autobusami, czy w przypadku rozejmu samolotem. Staramy się kontaktować z ambasadą, z otoczeniem prezydenta Brazylii - dodał defensor sprowadzony do Szachtara latem z Sassuolo za 12 milionów euro.

Obecnie on i pozostali brazylijscy piłkarze mogą liczyć na ogromne poświecenie Júniora Moraesa, który ryzykuje własne życie przy opuszczaniu hotelu w celu znalezienia najpotrzebniejszych im produktów.

- Sytuacja jest trudna. Dzięki Bogu udało nam się go znaleźć. Dokłada wszelkich starań, żeby nas stąd wyciągnąć. Ma też obywatelstwo ukraińskie - powiedział Marlon o 34-latku, który ma na swoim koncie jedenaście występów w reprezentacji Ukrainy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli OFICJALNIE: Julen Lopetegui zwolniony z Sevilli FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził FIFA 23: Konsolowi gracze oburzeni. System zabezpieczeń się nie sprawdził Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] Liga Mistrzów: Siedem minut wytrzymał Kamil Grabara. Erling Braut Haaland w transie [WIDEO] OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Koniec „złotej ery” Herthy. Lars Windhorst sprzedaje udziały w cieniu skandalu OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem OFICJALNIE: Xabi Alonso z dużym trenerskim wyzwaniem Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Milan Škriniar jednak nie trafi do PSG? Możliwy zwrot akcji Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się” Lautaro Martínez z hitowym transferem? „Nie zdziwiłbym się”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy