Martin Braithwaite: Będę odgrywał ważną rolę w FC Barcelonie

Martin Braithwaite: Będę odgrywał ważną rolę w FC Barcelonie fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: TV3

Leczący aktualnie kontuzję kolana Martin Braithwaite zapewnił w rozmowie z katalońską telewizją TV3, że będzie odgrywał ważną rolę w zespole Barcelony. Powiedzieć miał mu to sam Xavi.

Duńczyk przeszedł w połowie września operację rzepki i wróci do treningów dopiero za kilka tygodni. Przed odniesieniem urazu zdążył rozegrać trzy mecze ligowe, w których zdobył dwie bramki i zanotował dwie asysty. Do gry wróci już jednak po zmianie szkoleniowca. Ronalda Koemana zastąpił na tym stanowisku Xavi Hernández, który skreślił innego napastnika, na którego stawiał Holender - Luuka de Jonga.

W przypadku Braithwaite'a ma jednak być inaczej. Piłkarz zdradził, że pytał Xaviego o swoją pozycje w zespole.

– Teraz najważniejszy jest sam powrót, ale kiedy już do niego dojdzie, będę odgrywał ważną rolę. Rozmawiałem z Xavim na ten temat. On dokładnie wie, jakich zmian chce dokonać i jak mamy grać. Ta pewność sprawia, że dla nas też wszystko staje się jasne. Praca z nim będzie bardzo ekscytująca – mówił półfinalista EURO 2020.

Piłkarz został też spytany o postępy rehabilitacji, którą aktualnie przechodzi.

– Wszystko idzie dobrze, bardzo dobrze – zapewnił 30-latek.

Braithwaite był przez Ronalda Koemana często wykorzystywany w roli środkowego napastnika. FC Barcelona pożegna się zapewne z Luukiem de Jongiem, a Sergio Agüero ma problemy z sercem, przez które może nawet w ogóle nie wrócić do piłki nożnej.

Duńczyk, lubiący też występować na skrzydle, będzie więc po powrocie jednym z zaledwie dwóch napastników w klubie, o ile na Camp Nou nie przyjdzie oczywiście ktoś nowy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Stal Mielec - Wisła Płock [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy