Mateusz Borek w ostrych słowach o Paulo Sousie: Piłkarze są wściekli. Okłamałeś 40 milionów Polaków. Wypad do Brazylii

Mateusz Borek w ostrych słowach o Paulo Sousie: Piłkarze są wściekli. Okłamałeś 40 milionów Polaków. Wypad do Brazylii fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kanał Sportowy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, jest w fazie przejścia do Flamengo. Dla wielu osób ze środowiska piłkarskiego to ogromne zaskoczenie. W szoku są także nasi kadrowicze, o czym opowiedział Mateusz Borek.

51-latek poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, że otrzymał ofertę z klubu i chce odejść. Cezary Kulesza nie wyraził na to zgody. Mimo wszystko trudno sobie wyobrazić, aby w tej sytuacji Portugalczyk kontynuował pracę z kadrą biało-czerwonych.

Mateusz Borek jest zdania, że Paulo Sousa działa według pewnego klucza, który wynika z ideologii jego rodaków.

– Dzisiaj facet, który sobie skasował federację na kilka milionów, po prostu jedzie w następne miejsce, bo znaleźli się następni naiwni, którzy chcą mu zapłacić pewnie cztery-pięć milionów dolarów za dwa lata pracy. Sądzę, że on i tak tego nie wypełni, to po prostu będzie podpisane i na samym końcu w stu procentach wypłacone Sousie. (…) Ja jestem zszokowany – stwierdził w programie „Espresso z Matim” na Kanale Sportowym.

Decyzja selekcjonera mocno zdziwiła także samych zawodników, którzy grali pod jego wodzą w reprezentacji Polski.

– SMS-owałem z kilkoma piłkarzami reprezentacji Polski, oni są wściekli. Oni po prostu nie mogą w to uwierzyć. (…) W to, co się stało, że tak ich trener oszukał, że tak ich potraktował, że zostali sami, że za chwilę, za niespełna trzy miesiące, my mamy zagrać o polską piłkę. Dla reprezentacji Polski granie na mistrzostwach świata czy Europy to jest fundament. (…) A tymczasem facet zabiera zabawki, chowa do kieszeni czy do torby, i idzie do nowej piaskownicy – zdradził.

– Na początku mu się wszystko podobało. Polska ma szkolenie, jeździł: Alamo, młode orły, bajera. Macie świetnych piłkarzy, pokolenie, szkoła trenerów. Odchodzi Boniek, co się dzieje? Już ustalenia z Bońkiem, że nie bierzemy piłkarzy nie mówiących po polsku nie istnieją. Już jest Matty Cash. (…) Ja tylko mówię o o pryncypiach, o zasadach, o ustaleniach z byłym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, który się bardzo pomylił. Co się dzieje dalej? Za chwilę słyszymy: wyjdźcie z drewnianych chatek, przypomina się późny Beenhakker, już macie tylko Lewandowskiego i więcej nic, i nie ma polskiej piłki. A przed chwilą słyszę, że nie grają Lewandowski i Glik, bo ta praca ma być długofalowa, my musimy przygotowywać następne pokolenia – zauważył.

– Chłopie, ty się zastanów. Ty okłamałeś 40 milionów Polaków prawie, ludzi, którzy przychodzili na stadion i wydawali ostatnie pieniądze, żeby kupić bilet na mecz reprezentacji Polski. Ty nas oszukałeś, rozumiesz? Chłopie, niech cię Czarek Kulesza do końca, ile ma sił i środków, ciśnie w tych sądach, w UEFA, w FIFA, gdziekolwiek. Niech wydębi od ciebie jak najwięcej kasy. Jakbyś miał trochę charakteru, to byś przynajmniej połowę tych pieniędzy oddał, bo nic nie zrobiłeś dla polskiej reprezentacji, żeby w Polsce wybudować boiska. Jeśli chcesz iść do tej Brazylii, pracować i zarabiać, oddaj. Ale ty nie oddasz. Wy wszyscy Portugalczycy jesteście kupcami, wy kupczycie piłką w Europie. (…) Wy pracujecie na najwyższym poziomie, troszkę niższym, jeszcze niższym i najniższym. Jesteście kupcami piłkarskiej Europy. Liczy się tylko cash, cash, cash - siano. Nie Polska, nie biało-czerwona na maszcie, 40 milionów ludzi, nie Jan Paweł II - kasa. Także chłopie, pakuj się, wyjazd do Brazylii, a panie prezesie Kulesza: do końca z nim – zakończył.

Według brazylijskich mediów Sousa może zostać wykupiony za 300 tysięcy euro, ale Flamengo liczy, że Portugalczyk odejdzie za obopólną zgodą, na co się jak na razie nie zanosi.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Jacek Magiera miał kilka zagranicznych ofert Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz Manchester City - Liverpool FC. Bonus 400 złotych za wygrany zakład na ten mecz „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń „Raków Częstochowa ma w tym elemencie bardziej komfortową sytuację od Legii Warszawa”. Dominik Ebebenge nie ma złudzeń Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy