Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej

Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Kanał Sportowy [YouTube]

Mateusz Borek zabrał głos po bolesnej porażce reprezentacji Polski z Czechami. Doświadczony dziennikarz wystosował kilka zarzutów w stronę selekcjonera Fernando Santosa. „Oczekiwałem, że będzie lepiej i szybciej reagować” - wyjaśnia współtwórca Kanału Sportowego.

O sromotnej piątkowej porażce „Biało-Czerwonych” z Czechami napisano już wiele. Słuszna krytyka będzie spływać na reprezentantów Polski jeszcze przez jakiś czas.

Na stadionie w Pradze nasza kadra stanowiła jedynie niezwykle brzydkie tło dla poczynań podopiecznych Jaroslava Šilhavý, którzy w każdym elemencie gry dominowali.

Z pewnością na boisku zabrakło w polskim zespole liderów. Robert Lewandowski irytował swoją naburmuszoną postawą, osamotniony Piotr Zieliński próbował coś zrobić, ale na próbach się skończyło, Jan Bednarek po raz kolejny udowodnił, że nie zastąpi w reprezentacji weterana Kamila Glika.

W rzeczywistości tylko Wojciech Szczęsny zasłużył na malutki plusik przy nazwisku, gdyż uchronił nas z pewnością przed utratą pięciu bramek.

Oczywiście, krytyka pada również w stronę Fernando Santosa, któremu zarzuca się podjęcie złych decyzji personalnych.

Ponownie nie najlepszą opinię o Portugalczyku wygłosił doświadczony dziennikarz i komentator - Mateusz Borek. Współtwórca Kanału Sportowego uważa, że 68-latek popełnił kilka opłakanych w skutkach błędów.

- Pierwszą połową jestem zażenowany. Zażenowany. Ja uważam, że drużyna w ogóle nie była przygotowana do meczu. Wydaje mi się, że trener się kompletnie pomylił ze składem. Że kompletnie nie zareagował na to ustawienie reprezentacji Czech. Wiem, że w pierwszej połowie była zmiana podyktowana kontuzją Matty'ego Casha, natomiast ja bym oczekiwał - na tym poziomie doświadczenia - żeby lepiej reagował, szybciej reagował - dodał Borek, który komentował ten mecz w towarzystwie Roberta Podolińskiego.

Wcześniej komentator TVP Sport wygłosił kilka niepochlebnych słów o zarządzeniu przez Fernando Santosa ciszy medialnej w polskiej kadrze.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy