Mathew Ryan na ratunek. Rywal Kamila Grabary może zaliczyć sportowy skok do Bundesligi

Mathew Ryan na ratunek. Rywal Kamila Grabary może zaliczyć sportowy skok do Bundesligi fot. Alizada Studios / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Florian Plettenberg [Sky]

W styczniu Borussia Mönchengladbach zamierza się pogodzić ze stratą Yanna Sommera, który coraz szczerzej uśmiecha się do Bayernu Monachium. Na miejsce Szwajcara może przybyć Mathew Ryan - donosi Floritan Plettenberg ze Sky.

U „Żrebaków” dojdzie do wielkiej zmiany na pozycji bramkarza. Po ponad ośmiu latach obecności z klubem pożegna się Sommer. Przynajmniej wszystko na to wskazuje, albowiem przed 34-latkiem rysuje się szansa na wielki transfer do Bayernu Monachium. Tam będzie on pierwszym zawodnikiem pod nieobecność kontuzjowanego Manuela Neuera.

Przedstawienie odpowiedniej oferty od „Bawarczyków” powinno być kwestią czasu. Coraz mniej ma go do dyspozycji Borussia, która musi dobrze przeczesać rynek, aby wyłonić jakościowego gracza. Pierwsze sygnały z Niemiec sugerują ekonomiczny wariant.

Jak wskazuje Plettenberg, działacze Borussii mocno rozważają zakontraktowanie Mathew Ryana z Kopenhagi. Reprezentant Australii doświadczył już wiele przygód w europejskiej piłce. Przedtem wywiązywał się ze swoich obowiązków w Realu Sociedad, Brighton, Arsenalu, Valencii, Genku i Club Brugge.

Rywal Kamila Grabary ma ważną umowę do końca czerwca 2024 roku, natomiast w jego przypadku mamy do czynienia z zapisaną klauzulą wykupu - zaledwie 500 tysięcy euro.

Pierwsze kontakty w kwestii możliwego transferu zostały już zainicjowane. Równolegle działacze Borussii chcą jednak wyciągnąć jak najwięcej korzyści przy pożegnaniu z Sommerem. Wcześniejsze pogłoski sugerowały, że może on opuścić Północną Westfalię za około pięć milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Bayern Monachium obserwuje odkrycie Premier League. Pochwalił go Kylian Mbappé Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Liverpool celuje w transfer rozchwytywanego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/04/2023] FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona prowadzi rozmowy na temat powrotu Lionela Messiego FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] FC Barcelona: Kadra na mecz z Elche. Ważny powrót i szansa dla czterech piłkarzy rezerw [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Mateusz Bogusz dołączył do mistrza MLS OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie OFICJALNIE: Fabio Paratici odsunięty od pracy w Tottenhamie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy