Matthäus przekonany o transferze Sané: On może kosztować 100 milionów euro

Matthäus przekonany o transferze Sané: On może kosztować 100 milionów euro fot. Instagram
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Deutschland

Leroy Sané od dłuższego czasu łączony jest z Bayernem Monachium. I chociaż według ostatnich doniesień Manchester City nadal liczy, że Niemiec pozostanie w Anglii, jego przenosiny do stolicy Bawarii za pewnik uznaje Lothar Matthäus.

23-latek nie jest do końca zadowolony z liczby minut, które dał mu Josep Guardola w minionym sezonie. 19-krotny reprezentant Niemiec chciałby otrzymać większą rolę w zespole, lecz biorąc pod uwagę olbrzymią konkurencję panującą w formacji ofensywnej „Obywateli”, nie jest to zbyt proste. W tym miejscu pojawia się Bayern Monachium, który poszukuje następców Francka Ribéry’ego oraz Arjena Robbena. „Gwiazda Południa” za byłego skrzydłowego Schalke ma oferować 80 milionów euro.

Nie zważając na to, według stacji Sky Sports Manchester City w ciągu kilku najbliższych dni ma usiąść do rozmów z graczem i spróbować nakłonić go do pozostania na Etihad Stadium. Ponadto należy pamiętać, że jego obecna umowa traci ważność dopiero 30 czerwca 2021 roku. Tym samym pojawiają się wątpliwości dotyczące tego, czy Josep Guardiola i spółka wypuszczą Niemca z angielskiego klubu.

Takich wątpliwości zdaje się nie mieć Lothar Matthäus, który w swojej kolumnie niemieckiego oddziału Sky Sport pisze m.in. „Gracz, który w moich oczach oczaruje fanów Bayernu w przyszłym roku to Leroy Sané. Jestem pewien, że przeprowadzi się do Monachium. Jeśli Uli Hoeneß publicznie ujawnia, że podejmuje wysiłek w celu pozyskania jakiegoś gracza, ten w ogromnej większości przypadków ląduje w Bawarii. Byłby to fantastyczny transfer, ponieważ Sané to jeden z najlepszych skrzydłowy. Obdarzony niebanalną techniką, niebezpieczny pod bramką, szybki, użyteczny na obu skrzydłach i mający przed sobą wspaniałą przyszłość”.

Legenda Bayernu Monachium ma jednak świadomość tego, że angaż 23-latka nie będzie tani. Tym samym może paść nowy rekord transferowy w dziejach bawarskiej drużyny.

„Guardiola nie jest z niego bardzo zadowolony, gracz chce grać regularnie, a Bayern szuka zmienników dla Robbena i Ribéry’ego i chce co najmniej jednego skrzydłowego. Ten transfer byłby idealnym rozwiązaniem dla wszystkich stron. Jakość zawsze ma swoją cenę, a Sané jest droższy od bohatera poprzedniego rekordowego transferu w wysokości 80 milionów euro - Lucasa Hernándeza. Może nie jest tak drogi jak Neymar, ale prawdopodobnie transfer wyniesie 100 milionów euro. Wynagrodzenie, prowizje i opłaty transferowe w sumie dają nowy rekord transferowy w historii Bayernu. Ale gracz jest tego wart” – pisze 58-latek.

W zakończonym sezonie skrzydłowy mistrzów Anglii rozegrał 47 spotkań, w których strzelił 16 goli i posłał 18 finalnych podań. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy