Mauricio Pochettino gotów odejść z PSG w połowie sezonu

Mauricio Pochettino gotów odejść z PSG w połowie sezonu fot. MDI / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Manchester Evening News

Mauricio Pochettino jest skłonny odejść w najbliższych tygodniach z Paris Saint-Germain, by przejąć zespół Manchesteru United - podaje „The Manchester Evening News”.

Zgodnie z doniesieniami brytyjskich dziennikarzy Pochettino cały czas jest otwarty na nawiązanie współpracy z klubem z Old Trafford, z którym był wielokrotnie łączony w przeszłości. Jak czytamy, Argentyńczyk gotów jest odejść z PSG i dołączyć do MU teraz, by nie czekać na zakończenie sezonu.

Chęć spróbowania swoich sił na Old Trafford ma być u Pochettino naprawdę duża. W przeszłości na przeszkodzie jego przenosinom tam stał kontrakt z Tottenhamem. Co prawda teraz ma on ważną umowę z PSG, ale sytuacja jest nieco inna. Posada szkoleniowca paryskiej drużyny nie była pracą, którą Pochettino zamierzał podjąć, gdy dwa lata temu opuszczał Londyn. Od samego początku zależało mu na pozostaniu w Premier League.

Wstępny plan władz MU, które zwolniły Ole Gunnara Solskjæra, zakładał zatrudnienie tymczasowego menedżera do końca sezonu, ale jeśli pojawiłaby się możliwość zakontraktowania w najbliższych tygodniach Pochettino, zapewne przyjętoby to z zadowoleniem.

PSG oczywiście nie wypuści Argentyńczyka, nie mając przygotowanego jego następcy. Powiązując ze sobą doniesienia różnych źródeł można jednak dojść do wniosku, że pomóc w tej sprawie mógłby Zinédine Zidane, którym interesują się paryżanie.

Francuza łączyło się zresztą również z Manchesterem United, ale nie jest on zainteresowany pracą w angielskim klubie.

AKTUALIZACJA: Santi Aoun też podaje, że Pochettino chce wrócić do Anglii - chciał tego już latem. Na razie nie poprosił jednak oficjalnie PSG o zgodę na odejście. Pierwsze kontakty między paryżanami a Zidane'em nawiązano z kolei dawno temu. Jego zatrudnienie jest marzeniem władz wicemistrza Francji. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy