Mauricio Pochettino gotów odejść z PSG w połowie sezonu

Mauricio Pochettino gotów odejść z PSG w połowie sezonu fot. MDI / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Manchester Evening News

Mauricio Pochettino jest skłonny odejść w najbliższych tygodniach z Paris Saint-Germain, by przejąć zespół Manchesteru United - podaje „The Manchester Evening News”.

Zgodnie z doniesieniami brytyjskich dziennikarzy Pochettino cały czas jest otwarty na nawiązanie współpracy z klubem z Old Trafford, z którym był wielokrotnie łączony w przeszłości. Jak czytamy, Argentyńczyk gotów jest odejść z PSG i dołączyć do MU teraz, by nie czekać na zakończenie sezonu.

Chęć spróbowania swoich sił na Old Trafford ma być u Pochettino naprawdę duża. W przeszłości na przeszkodzie jego przenosinom tam stał kontrakt z Tottenhamem. Co prawda teraz ma on ważną umowę z PSG, ale sytuacja jest nieco inna. Posada szkoleniowca paryskiej drużyny nie była pracą, którą Pochettino zamierzał podjąć, gdy dwa lata temu opuszczał Londyn. Od samego początku zależało mu na pozostaniu w Premier League.

Wstępny plan władz MU, które zwolniły Ole Gunnara Solskjæra, zakładał zatrudnienie tymczasowego menedżera do końca sezonu, ale jeśli pojawiłaby się możliwość zakontraktowania w najbliższych tygodniach Pochettino, zapewne przyjętoby to z zadowoleniem.

PSG oczywiście nie wypuści Argentyńczyka, nie mając przygotowanego jego następcy. Powiązując ze sobą doniesienia różnych źródeł można jednak dojść do wniosku, że pomóc w tej sprawie mógłby Zinédine Zidane, którym interesują się paryżanie.

Francuza łączyło się zresztą również z Manchesterem United, ale nie jest on zainteresowany pracą w angielskim klubie.

AKTUALIZACJA: Santi Aoun też podaje, że Pochettino chce wrócić do Anglii - chciał tego już latem. Na razie nie poprosił jednak oficjalnie PSG o zgodę na odejście. Pierwsze kontakty między paryżanami a Zidane'em nawiązano z kolei dawno temu. Jego zatrudnienie jest marzeniem władz wicemistrza Francji. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy