Mauro Icardi z wielkim powrotem i ostatnią szansą na udowodnienie klasy?!

Mauro Icardi z wielkim powrotem i ostatnią szansą na udowodnienie klasy?! fot. Christophe Saidi/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com

Mauro Icardi nie rozpoczął najlepiej swojego pobytu w Galatasaray. Od pewnego czasu jest jednak jedną z wiodących postaci w szeregach tureckiego zespołu, co może ponownie zwrócić na niego uwagę władz Paris Saint-Germain - poinformował Marcos Durán z Relevo.com.

Ośmiokrotny reprezentant Argentyny został sprowadzony do paryskiej drużyny z Interu Mediolan we wrześniu 2019 roku. Najpierw na zasadzie wypożyczenia, a potem definitywnie za sumę opiewającą na 50 milionów euro.

Środkowy napastnik był od samego początku swojego pobytu na Parc des Princes traktowany jako wartościowa opcja rezerwowa. W pierwszym sezonie wywiązywał się z powierzonej mu roli, ale w kolejnych prezentował się już przeciętnie lub słabo.

Z tego powodu władze Paris Saint-Germain zapragnęły pozbyć się dobrze opłacanego piłkarza i ostatniego lata udało im się wysłać go na wypożyczenie do Galatasaray.

PSG osiągnęło jednak na tym polu tylko połowiczny sukces, ponieważ w dalszym ciągu opłaca niemalże całą pensję blisko 30-letniego zawodnika - sześć z 6,75 miliona euro.

Dlatego zespół ze Stambułu niewiele stracił na całej transakcji, ale liczył, że zyska dużo na aspektach sportowych. W pierwszych miesiącach niewiele wskazywało na to, że Mauro Icardi będzie wartością dodatnią dla „Lwów”, ponieważ nie prezentował się najlepiej z uwagi na problemy natury osobistej.

Argentyńczyk poukładał sobie jednak wszystkie kluczowe sprawy i od pewnego czasu skupia się tylko na piłce, co przyniosło efekt w postaci dziewięciu trafień i sześciu asyst w dwunastu meczach na poziomie Süper Lig.

Marcos Durán z Relevo.com uważa, że zwyżka formy prezentowana przez napastnika nie umyka uwadze władzom mistrza Francji, które być może nie będą za wszelką cenę dążyć do jego sprzedaży nadchodzącego lata i dadzą mu drugą szansę w swoich szeregach.

Realizacja takiego scenariusza wydaje się mimo wszystko mało prawdopodobna ze względu na dużą konkurencję w linii ataku oraz zmianę polityki w PSG, które musi latem zacisnąć pasa i pozbyć się kilku sowicie opłacanych graczy, aby nie narazić się na złamanie wewnątrzkrajowych oraz międzynarodowych regulacji finansowych.

Nie tak dawno mówiło się też nawet o tym, że Galatasaray jest do tego stopnia zadowolone z blisko 30-letniego zawodnika, że przygotowuje za niego ofertę w wysokości 15 milionów euro.

Ta być może zadowoliłaby ekipę z Parc des Princes, ale jeszcze sam zainteresowany musiałby zgodzić się na znaczącą obniżkę pensji, ponieważ „Lwy” nie są w stanie zaproponować mu identycznych warunków, które uzyskał we Francji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy