Max Meyer wrócił do Bundesligi po nieudanej przygodzie z Premier League [OFICJALNIE]

Max Meyer wrócił do Bundesligi po nieudanej przygodzie z Premier League [OFICJALNIE] fot. FotoPyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: 1.FC Köln

Max Meyer, niegdyś uważany za wielki talent niemieckiego futbolu, został piłkarzem 1.FC Köln na zasadzie wolnego transferu.

Po dobrym początkowym okresie w barwach Crystal Palace Niemiec stracił uznanie w oczach Roya Hodgsona. To z kolei doprowadziło do tego, że postanowił poszukać dla siebie nowego klubu.

Strony doszły do porozumienia i kilka dni temu za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt. Meyer nie rozglądał się jednak zbyt długo za nowym pracodawcą.

Pomocną dłoń wyciągnęło do niego FC Köln, do którego przenosi się na zasadzie wolnego transferu. Z nowym klubem parafował kontrakt tylko do 30 czerwca 2021 roku.

- Decydujące jest dla mnie to, bym mógł regularnie grać. Chcę wykorzystać swoją szansę, aby pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc zespołowi w walce o utrzymanie w Bundeslidze - przyznał.

Nowy pracodawca Meyera to na ten moment szesnasta siła najwyższego poziomu rozgrywkowego w Niemczech.

Dla 25-latka jest to powrót do ligi niemieckiej po dwóch i pół roku. Wówczas to bowiem zamienił Schalke na Crystal Palace.

Od tamtej pory rozegrał na angielskich boiskach łącznie 56 spotkań, a jego dorobek to dwie bramki i trzy asysty.

Ofensywny pomocnik to także czterokrotny reprezentant Niemiec.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy