Mbappé odrzuca próbę pojednania Girouda. Konflikt nadal wisi w powietrzu

Mbappé odrzuca próbę pojednania Girouda. Konflikt nadal wisi w powietrzu fot. Sipa / PressFocus
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: RMC Sport

Kylian Mbappé nie przestaje demonstrować swojego niezadowolenia, mimo że Olivier Giroud próbował pogodzić się z napastnikiem PSG - informują dziennikarze "RMC Sport".

Przypomnijmy, że Mbappé poczuł się urażony komentarzem zawodnika Chelsea, który był sfrustrowany liczbą podań otrzymywanych od niektórych graczy podczas zwycięstwa "Les Bleus" 3:0 nad Bułgarią.

Wiedząc, że zawodnik PSG chciał w czwartek wystąpić na konferencji prasowej, by wypowiedzieć się w tej sprawie, a prośbę tę odrzucił Didier Deschamps, Giroud udał się dziś po południu na rozmowę z młodszym kolegą, by spróbować wyjaśnić sprawę. Mbappé nie dał się przekonać. Giroud miał oznajmić, że słowa "wymsknęły mu się spod kontroli", że nie krytykował tylko poczynań zawodnika PSG, ponieważ myślał o innych momentach, w tym z udziałem N'Golo Kanté i Benjamina Pavarda.

Giroud przyznał też, że popełnił błąd w wywiadzie i że czuł się naciskany przez prowadzącego rozmowę. Mbappé pozostawał w morowym nastroju na treningu pod koniec czwartkowego popołudnia. Zazwyczaj 22-latek jest na takich sesjach bardzo uśmiechnięty, a tym razem jego mowa ciała była bardzo zamknięta.

Deschamps, widząc, że sprawy wciąż nie zostały rozwiązane, rozmawiał z oboma zawodnikami indywidualnie podczas sesji, a następnie z całym składem, stwierdzając, że teraz należy iść naprzód, nawet jeśli popełniono błąd w postaci uzewnętrznienia przez Girouda swoich uczuć.

Po tych rozmowach Giroud miał uściskać Mbappé na koniec sesji, po tym jak zapewnił mu dwie asysty podczas wewnętrznej gierki na koniec treningu. Napięcie jest jednak wciąż mocno wyczuwalne, co wyraźnie podkreślają francuscy żurnaliści.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy