Mbappé opowiedział o pierwszym spotkaniu z Zidane'em

Mbappé opowiedział o pierwszym spotkaniu z Zidane'em fot. Romain Biard / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Players' Tribune

Kylian Mbappé przedstawił na platformie The Players' Tribune swoje piłkarskie początki. Opowiedział między innymi o spotkaniu z Zinédine'em Zidane'em, trenerem Realu Madryt.

Mbappé wychował się we francuskim Bondy, czyli na północno-wschodnich przedmieściach Paryża. W wieku 15 lat przeniósł się do akademii AS Monaco. Po kolejnych pięciu latach został sprzedany do Paris Saint-Germain za 145 milionów euro.

Aktualnie 22-letniego Francuza nieustannie łączy się z Realem Madryt. W rozmowie z The Players’ Tribune opowiedział o pierwszym bliskim kontakcie z hiszpańskim klubem, a nawet z jego obecnym szkoleniowcem - Zinédine'em Zidane'em.

Jak było?

„Tuż przed moimi czternastymi urodzinami spotkała mnie niesamowita niespodzianka. Mój ojciec otrzymał telefon od kogoś z Realu Madryt. Zostałem zaproszony do Hiszpanii na sesję treningową w czasie przerwy wakacyjnej. To był szok, bo faktycznie powiedzieli mojemu ojcu: „Zidane chciałby zobaczyć twojego syna". W tym czasie Zizou był dyrektorem sportowym. Oczywiście, byłem wniebowzięty i zdesperowany, żeby jechać. Ale to nie było takie proste, bo na moje mecze zaczęli przychodzić skauci, co przyciągało też uwagę mediów. Kiedy jest się trzynastolatkiem, nie ma się pojęcia, jak sobie z tym poradzić. Presja była ogromna. Jednak moja rodzina bardzo mi pomagała i starała się mnie chronić.

W tygodniu, w którym miałem czternaste urodziny, moi rodzice w tajemnicy zorganizowali wyjazd do Madrytu na testy. Co za niespodzianka!

Wierzcie lub nie, ale nikomu nie powiedzieliśmy, dokąd jedziemy. Nie powiedziałem nawet najbliższym przyjaciołom, bo byłem zbyt zdenerwowany. Bałem się, że coś pójdzie nie tak i ich rozczaruję. Nigdy nie zapomnę momentu, w którym przyjechaliśmy z lotniska do centrum szkoleniowego. Zidane spotkał się z nami na parkingu przy swoim samochodzie, a był to oczywiście naprawdę dobry samochód. Przywitaliśmy się, a potem zaproponował, że zawiezie mnie na trening.

– Dalej, wsiadaj – powiedział, wskazując na przednie siedzenie.

– Czy mam zdjąć buty? – zamarłem i zapytałem. Hahaha. Nie wiem, dlaczego to powiedziałem, ale to był sam Zizou.

– Oczywiście, że nie. Chodź, wsiadaj – odpowiedział, myśląc że to zupełnie zabawne.

Zawiózł mnie na boisko treningowe, a ja myślałem sobie, że jestem w samochodzie Zidane. Jestem Kylian z Bondy. To nie może być prawdziwe. Pewnie jeszcze śpię w samolocie. To było jedno z tych uczuć, gdy naprawdę coś przeżywasz, a czujesz się jak we śnie”.

Całość materiału od Mbappé przeczytacie tutaj: https://www.theplayerstribune.com/articles/kylian-mbappe-a-letter-to-young-kylians.

W aktualnym sezonie Mbappé w 30 spotkaniach zanotował 21 bramek oraz dziewięć asyst.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy