MD: Frenkie De Jong mówi „tak” dla transferu

MD: Frenkie De Jong mówi „tak” dla transferu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Jak informuje „Mundo Deportivo”, Frenkie de Jong dał zielone światło w sprawie swoich przenosin do Barcelony.

Według hiszpańskich dziennikarzy 13 grudnia odbyło się spotkanie przedstawicieli Barcelony z Alim Dursunem, agentem zawodnika. Tego dnia Katalończycy zostali poinformowani o żądaniach Holendra co do jego płacy i aspektów czysto sportowych.

Dzisiaj „Mundo Deportivo” donosi, że umowa dla 21-latka jest już gotowa. Ma ona zostać zawarta na pięć najbliższych sezonów, licząc od lata 2019 roku.

Do pełnego porozumienia wciąż brakuje zgody Ajaksu, który domaga się 75 milionów euro. Taką kwotę z miejsca jest gotowe zapłacić Paris Saint-Germain.  W tym aspekcie należy pamiętać o nieporozumieniach, jakie ciągną za sobą kontakty „Blaugrany” z otoczeniem Adriena Rabiota. Paryżanie mają żal do Katalończyków, że prowadzili oni rozmowy z zawodnikiem bez zgody francuskiego klubu. FC Barcelona odniosła się już do tych zarzutów (więcej - tutaj).

Pięciokrotny reprezentant Holandii w tym sezonie rozegrał dla Ajaksu 27 spotkań i zdobył cztery bramki. Do tego rezultatu dorzucił asystę. Jego umowa z obecnym pracodawcą wygasa 30 czerwca 2022 roku.  

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy