Mecz Manchester United - Leeds United bez transmisji... w Anglii

Mecz Manchester United - Leeds United bez transmisji... w Anglii fot. PhotoLondonUK / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TheAthletic.com

W środę Manchester United zmierzy się z Leeds United w ramach przełożonego spotkania ósmej kolejki Premier League. Mimo że tego dnia nie odbywa się żaden inny pojedynek tego szczebla, zawody nie zostaną pokazane w Anglii. O powodach takiego obrotu spraw piszą tamtejsze media.

„Czerwone Diabły” pierwotnie miały rywalizować z „Pawiami” 18 września, ale zawody przełożono po śmierci Elżbiety II. Z różnych powodów pojedynek może dojść do skutku dopiero teraz.

Ósmego lutego w kalendarzu mamy jeszcze tylko jeden mecz wyższej rangi. Al-Ahly w Klubowych Mistrzostwach Świata gra z Realem Madryt.

Biorąc to pod uwagę, brak transmisji spotkania ósmej kolejki Premier League w Anglii może zaskakiwać. Kibice nie uświadczą jej w posiadających prawa do przekazu Sky Sports, BT Sport oraz Amazon Prime Sport.

Jak podkreśla TheAthletic.com, nadawcy bardzo chcieliby pokazać starcie Manchesteru United z Leeds United, ale nie jest to możliwe.

Żaden z nich początkowo nie wybrał tego - przełożonego z 18 września (żałoba po śmierci królowej Elżbiety II) - meczu do transmitowania, a zasady jasno mówią o braku możliwości zmiany decyzji, nawet jeśli ostatecznie okaże się, że w dniu zawodów to jedyne spotkanie angielskiej ekstraklasy.

Gdy wprowadzano zapisy o pokazywaniu w telewizji tylko części starć Premier League, celem rzecz jasna było zachęcenie kibiców do przychodzenia na areny zmagań drużyn, które zostały pominięte.

W tej chwili podopieczni Erika ten Haga zajmują w tabeli ligowej trzecie miejsce. Ekipa poszukująca następcy Jesse’ego Marscha plasuje się na siedemnastej pozycji.

Polscy fani będą mogli obejrzeć zawody od godziny 20:55 w Canal+ SPORT 2 oraz za pośrednictwem Viaplay.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Klub Ligue 1 chce Michała Skórasia. „Jeżdżą za nim po wszystkich meczach w europejskich pucharach” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Raków Częstochowa straci podstawowego zawodnika? „To nie jest takie oczywiste” Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień Lech Poznań na tych pozycjach będzie potrzebował wzmocnień To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją To będzie ostatni klub Wojciecha Szczęsnego? Polak z ważną deklaracją Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Transfery - Relacja na żywo [02/04/2023] Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Wisła Kraków: Kibice zachwyceni zimowym transferem. „Jaki to jest kocur” Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje Legia Warszawa pozyska zawodnika Rakowa Częstochowa? Zainteresowany komentuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy