Media: Schweinsteiger może wrócić do Bundesligi!

Media: Schweinsteiger może wrócić do Bundesligi!
Redakcja
Redakcja
Źródło: Bild

Jak donosi „Welt am Sonntag”, Bastian Schweinsteiger może już wiosną reprezentować barwy któregoś z klubów Bundesligi.

Odchodząc wraz z końcem sezonu 2016/2017 z Manchesteru United do Chicago Fire, niemiecki pomocnik nie pozostawił wątpliwości, że „Czerwone Diabły” były jego ostatnią drużyną w Europie. Dziennikarze „Welt am Sonntag” donoszą jednak, że obecnie 33-latek negocjuje z kilkoma drużynami z Bundesligi.

Niemiecki defensywny pomocnik grał w drużynie z MLS przez ponad półtora roku i pomógł jej w awansie do fazy play-off. Nazwisko byłego pomocnika Bayernu spełniło również swoją rolę marketingową - jego koszulka była drugą najlepiej sprzedającą się w całej lidze.

Kontrakt Schweinsteigera z drużyną z Chicago Fire wygasa jednak wraz z końcem roku i nie zostanie przedłużony. Gaża „Bastiego” (pięć milionów euro rocznie) jest dla „Strażaków” dużym obciążeniem, więc wspólną decyzją zawodnika i przedstawicieli klubu postanowiono o zakończeniu współpracy.

Na zmianę decyzji Schweinsteigera odnośnie ponownej gry w europejskim klubie mogły wpłynąć względy rodzinne. Partnerka piłkarza, Ana Ivanović, spodziewa się dziecka, więc niewykluczone, że właśnie z tego powodu mistrz świata z 2014 roku rozważa powrót do ojczyzny. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Olmo w Milanie? Według części mediów zawarto nawet wstępne porozumienie Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Królewskie warunki kluczem do zatrzymania Mbappé? PSG przydzieliło graczowi prywatnego asystenta Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Najbardziej zadłużone kluby w Europie. Manchester United liderem niechlubnego zestawienia Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Legia Warszawa: Škuletić następcą Niezgody?! Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Bruno Fernandes: Manchester United i Sporting napotkały spory problem Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Inter daje w sumie 18 milionów euro za Eriksena Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony Xavi wyjaśnił, dlaczego nie przyjął oferty Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy