Media: Zimowy transfer Alexisa? Jest wycena
2017-10-27 10:12:11; Aktualizacja: 7 lat temu
Jak podają brytyjskie media, Arsenal jest skłonny pożegnać się z Alexisem Sánchezem już zimą, ale potencjalny kupiec musi spełnić jego finansowe oczekiwania.
Latem chilijski gwiazdor był bliskiprzeprowadzki do Manchesteru City. Aktualny lider Premier League miałoferować za niego 50-60 milionów funtów. Włodarzom „Kanonierów”zależało na wmieszaniu w transakcję zawodnika City, RaheemaSterlinga, ale Pep Guardiola nie wyraził na to zgody. OstatecznieChilijczyk został w Londynie.
Nie od dziś wiadomo, że zarówno „TheCitizens”, jak i działacze Paris Saint-Germain chcą powalczyć opodpis Alexisa również zimą. Dziennikarze z Wysp uważają, żeArsenal nie zamyka się na jego transfer w najbliższym okienku, alebędzie oczekiwał za swoją gwiazdę z wygasającym kontraktem 30milionów funtów. Popularne
Znaczne obniżenie ceny nie przesądzajednak w stu procentach odejścia Chilijczyka. Jak czytamy, na półroku przez końcem jego umowy, Pep Guardiola nie chciałby bowiempłacić za niego więcej niż 20 milionów funtów.
Z rywalizacji o pozyskanie Alexisawciąż nie wycofuje się PSG, które chciałoby go przekonać doletnich przenosin do Francji specjalnym bonusem wypłaconym jużzimą. Piłkarz miałby otrzymać 10 milionów euro.
Dodajmy, że sam Arsenal zapłacił w 2014 roku za Chilijczyka Barcelonie 38 milionów funtów.