Mertesacker bardzo szczerze o odejściu Wengera z Arsenalu

Mertesacker bardzo szczerze o odejściu Wengera z Arsenalu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ESPN

Per Mertesacker wypowiedział się na temat niedawnego odejścia Arsène'a Wengera z Arsenalu.

Kilka miesięcy temu dobiegła końca ponad 20-letnia era francuskiego szkoleniowca w londyńskim klubie. Z „Kanonierami” Wenger sięgnął m.in. po trzy mistrzostwa i siedem Pucharów Anglii. W ostatnim czasie drużyna Arsenalu prezentowała się jednak poniżej oczekiwań i doświadczony menedżer się z nią pożegnał.

Mertesacker trafił do stolicy Anglii w 2011 roku z Werderu. Buty na kołku zawiesił niedawno, rozpoczynając jednocześnie pracę w klubowej akademii.

- Odejście Wengera było dla nas wszystkich zaskakujące. Pewnego dnia przyszedł do nas i powiedział, że wraz z działaczami ustalił, iż po sezonie pożegna się z drużyną.

- To był smutny moment, ponieważ miałem poczucie, że dołożyłem do tego cegiełkę. Jego odejście było również winą piłkarzy. Mieliśmy wiele szans na to, by prezentować się lepiej. Nie udawało się, podczas gdy on cały czas nas wspierał. Byłem pierwszą osobą, która odczuła potrzebę wygłoszenia kilku słów. Powiedziałem, że bardzo tego żałuję.

- To było dla niego ważne, żebyśmy mieli coś do powiedzenia jako drużyna i stali po jego stronie. Gdy informacja o jego odejściu została potwierdzona, atmosfera całkowicie się zmieniła.

- On jest wspaniałym człowiekiem, który zmienił ten klub. Nie mógł odnieść większego sukcesu z drużyną. Zasłużył na godziwe pożegnanie i odszedł jako legenda - przyznał Mertesacker.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy