Messi wściekły po czerwonej kartce z Chile. „Nie musimy uczestniczyć w tej korupcyjnej szopce!”

Messi wściekły po czerwonej kartce z Chile. „Nie musimy uczestniczyć w tej korupcyjnej szopce!”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS

Lionel Messi nie gryzł się w język po tym, jak jego Argentyna wywalczyła trzecie miejsce na tegorocznym Copa América.

„Albicelestes” zwyciężyli z Chile 2:1 w meczu o trzecie miejsce, ale bardziej niż brązowy medal kibice zapamiętają raczej kontrowersje z końcówki pierwszej połowy. Lionel Messi oraz Gary Medel po krótkiej sprzeczce zostali ukarani przez sędziego czerwonymi kartkami. Sędzia nie cofnął swojej decyzji nawet mimo interwencji VAR oraz dyskusji z piłkarzami.

W 37. minucie Medel starał się odgrodzić Messiego od piłki, która wychodziła za linię końcową. Gra fizyczna pomocnika niezbyt spodobała się gwieździe Barcelona, która zamachnęła się ręką i trafiła w plecy rywala. Medel nie pozostał dłużny i od razu doskoczył do 32-latka, który starał się już wtedy wycofać. Sędzia nie interpretował jednak długo sytuacji i wyrzucił obu graczy. Messi jest przekonany, iż była to decyzja podjęta z góry.

- Medel zawsze jest na granicy. Gdybyśmy obaj dostali po żółtej kartce, na tym by się skończyło, ale cóż, pewnie zdecydowało to, co powiedziałem wcześniej - stwierdził Messi po meczu. Argentyńczyk nawiązuje do słów, które wypowiedział po starciu z Brazylią. W meczu półfinałowym arbiter podjął kilka decyzji na korzyść „Canarinhos”, a napastnik nie powstrzymywał się przed krytycznymi słowami.

- Najważniejsze, że drużyna skończyła turniej na trzecim miejscu. A decyzja co do mnie mogła być ustalona z góry, była karą za to, co powiedziałem.

Kontrowersji nie zabrakło także po meczu. Argentyńczycy z racji wygranej mieli otrzymać brązowe medale, lecz Messi nie wyszedł go odebrać.

- Medal? Nie musimy być częścią tej korupcyjnej szopki, przez którą cierpieliśmy przez cały turniej. Nie musimy być częścią pokazu braku szacunku, którego doświadczyliśmy podczas Copa América. Mogliśmy zajść dalej, ale nie pozwolono nam zagrać w finale.

- Ja kończę ten turniej zrelaksowany, z głową uniesioną wysoko i z dumą z drużyny, która dała z siebie wszystko. Mam nadzieję, że ten zespół zapracował na szacunek, bo ma jeszcze dużo do zaoferowania. Pokazaliśmy osobowość, nie jest łatwo zacząć od porażki i remisu. To uczyniło nas jednak silniejszymi i zakończyliśmy pozytywnie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Lech Poznań: Muhar opuścił klub [OFICJALNIE] Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli Fernando Llorente finalizuje odejście z Napoli OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino OFICJALNIE: Willian José w Premier League. Ruszyło transferowe domino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy