Meunier w końcu spełni transferowe marzenie?!

Meunier w końcu spełni transferowe marzenie?! fot. PSG
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Manchester United chce latem pozyskać prawego defensora. Do tej pory priorytetem był Aaron Wan-Bissaka, lecz wycena Crystal Palace skutecznie odstraszyła „Czerwone Diabły”, które skierowały teraz swój wzrok na Thomasa Meuniera.

Odejście Antonio Valencii i niepewny los Matteo Darmiana sprawiają, że ekipa z Old Trafford musi liczyć z koniecznością wydania gotówki na nowego prawego obrońcę. Do tej pory celowano w angaż Aarona Wan-Bissaki.

Było tak do czasu, aż Crystal Palace nie przekazało swoich żądań. Według angielskich mediów „Orły”, wiedząc, że klub opuści Wilfried Zaha, nie chcą pozbywać się kolejnego kluczowego gracza. Tym samym ustaliły za niego zaporową cenę 70 milionów funtów (około 80 milionów euro).

Kwota ta skutecznie odpędziła „Czerwone Diabły”, która obecnie skupiają się na sprowadzeniu Thomasa Meuniera. Belg nie ukrywa, że jest kibicem drużyny z Old Trafford. Dodatkowo jego umowa z Paris Saint-Germain wygasa już za rok, a dyrekcja klubu, podobnie jak część kolegów z drużyny, nie żyje z nim w najlepszych relacjach. To teoretycznie powinno ułatwić transfer, który może zamknąć się w kwocie 25 milionów funtów (około 28,5 miliona euro). 

W obecnym sezonie 27-latek rozegrał w koszulce paryżan 30 meczów, zdobył pięć bramek i zanotował siedem asyst. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy