Michał Helik zmieni latem klub? „Dużo się dzieje, ale pozostawiam to agentowi”

Michał Helik zmieni latem klub? „Dużo się dzieje, ale pozostawiam to agentowi” fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Weszlo.com

Michał Helik udzielił wywiadu portalowi Weszlo.com, w którym odniósł się między innymi do kwestii zmiany barw.

We wrześniu 2020 roku Michał Helik zamienił Cracovią na Barnsley. Nieoficjalnie mówi się, że Anglicy zapłacili za niego wtedy blisko 800 tysięcy euro.

Wielu ekspertów miało różnego rodzaju obiekcje w związku z tym transferem. 25-latek rozwiał jednak bardzo szybko wątpliwości i z marszu stał się jednym z liderów swojej drużyny, która walczyła w barażach o Premier League.

Dobrą postawą zapracował sobie też zresztą na powołanie do reprezentacji Polski. Pomimo to, że znalazł się w kadrze na EURO 2020, to nie zagrał ani minuty.

Mimo to niewykluczone, że latem zmieni pracodawcę, bo po świetnym okresie chętnych na jego usługi nie powinno brakować. Do sprawy w rozmowie z portalem Weszło.com odniósł się zresztą sam zainteresowany.

- Dużo się dzieje, tyle wiem, ale wszystko pozostawiam agentowi, bo nigdy nie byłem zawodnikiem, który by w to ingerował albo który by w tym specjalnie siedział. Chcę mieć czystą głowę, chcę skupić się na pracy - przyznał.

- Nic nie da mi wysłuchiwanie o potencjalnych zainteresowaniach. Rozmawiam, kiedy pojawia się konkret, kiedy jest już naprawdę blisko. Skupiam się, żeby rozegrać kolejny sezon na poziomie tego poprzedniego. Albo na jeszcze lepszym - dodaje.

25-latek rozegrał w poprzednim sezonie na zapleczu Premier League łącznie 45 spotkań. W tym czasie zdobył pięć goli i zanotował dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy