Michał Kucharczyk znowu strzela dla Legii Warszawa. Długo na to czekał

2024-03-23 14:30:45; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Michał Kucharczyk znowu strzela dla Legii Warszawa. Długo na to czekał Fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Michał Kucharczyk wrócił na początku lutego do Legii Warszawa, a dokładniej do jej trzecioligowych rezerw. W starciu z Concordią Elbląg zdobył pierwszego gola w tym sezonie.

Michał Kucharczyk w 2009 roku dołączył do akademii Legii Warszawa, która ukształtowała go piłkarsko. Już podczas kampanii 2010/2011 zaczął on otrzymywać regularne szanse w pierwszym zespole stołecznej drużyny.

Ostatecznie w barwach „Wojskowych” zapisał on kilka naprawdę udanych rozdziałów. Pięciokrotnie wznosił mistrzostwo oraz sześciokrotnie Puchar Polski. Zanotował w tym czasie 349 występów, 71 bramek i 58 asyst.

Po odejściu z Łazienkowskiej grał dla Pogoni Szczecin, FK Ural, a potem w uzbeckim Pachtakorze Taszkient. Jego zagraniczne przygody nie należały do udanych.

Na początku lutego Kucharczyk wrócił do Legii, choć w innej roli.

Warszawski klub ma ogromną nadzieję na awans swoich rezerw do drugiej ligi, dlatego wzmacnia ich skład doświadczonymi zawodnikami. W drużynie Piotra Jacka występują między innymi Mateusz Możdżeń, Damian Byrtek czy gracze z pierwszego zespołu.

W 22. kolejce faworyci z Warszawy zawiedli w starciu z Concordią Elbląg, remisując 3:3.

Pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobył Kucharczyk, który wykorzystał dośrodkowanie Patryka Konika i celnie przymierzył z głowy. Dublet zaliczył Maciej Rosołek.

Dla Kucharczyka to pierwsze trafienie w barwach „Wojskowych” od 13 marca 2019 roku. Wówczas rywalizował on z Rakowem Częstochowa w 1/4 finału Pucharu Polski. Oczywiście, przywdziewał wtedy trykot pierwszej drużyny.