Michał Listkiewicz blisko posady w zagranicznym klubie

Michał Listkiewicz blisko posady w zagranicznym klubie fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Włodarczyk I Meczyki.pl

Michał Listkiewicz może zostać doradcą władz Trabzonsporu - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Listkiewicz ma być już naprawdę blisko tureckiego klubu i pozostania doradcą jego zarządu. Choć zapytany o tę sprawę były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przyznał, że to na razie nic pewnego, zdaniem Włodarczyka prawdopodobnie będzie on sprawował taką funkcję.

Trabzonspor jest sześciokrotnym mistrzem Turcji. Poprzedni sezon zakończył na czwartym miejscu w tabeli rodzimej ekstraklasy. Już po tym drużyna rywalizowała w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, gdzie odpada po dwumeczu z Romą. Po 11 kolejkach obecnych rozgrywek plasuje się na pierwszej lokacie w lidze, mając na koncie 27 punktów. Drugi Hatayspor traci do niego cztery „oczka”.

W przeszłości barwy Trabzonsporu reprezentowało kilku Polaków, w tym Jacek Cyzio, Tomasz Iwan, Mirosław Szymkowiak, Paweł Brożek, Piotr Brożek, Arkadiusz Głowacki czy Adrian Mierzejewski.

Jeśli chodzi o samego Listkiewicza, to prezesem PZPN-u był on do 2008 roku. W międzyczasie i później pełnił stanowisko koordynatora UEFA do spraw EURO 2012. W ostatnich latach był z kolei między innymi szefem sędziów w Czeskim Związku Piłki Nożnej, a także doradzał w Bałtyku Gdynia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy