Michał Listkiewicz: Widziałbym tandem Adam Nawałka i Jerzy Engel

Michał Listkiewicz: Widziałbym tandem Adam Nawałka i Jerzy Engel fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Radio Zet

Dni Paulo Sousy w polskiej reprezentacji są policzone. Zdaniem Michała Listkiewicza kadra powinna zostać powierzona Adamowi Nawałce, któremu partnerowałby przynajmniej na początku Jerzy Engel.

Portugalczyk postanowił opuścić posadę selekcjonera biało-czerwonych i obrać kurs na Brazylię. W tej chwili omawiane są już tylko formalności dotyczące rozstania.

Jednocześnie trwa debata, kto powinien zastąpić 51-latka. Według byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej dobrym wyborem byłby Adam Nawałka wspierany przez Jerzego Engela.

– Powinno się porozmawiać z Jerzym Engelem, trenerem niesłychanie doświadczonym, charyzmatycznym, świetnym psychologiem, żeby pomógł Adamowi Nawałce w tym pierwszym okresie, w przygotowaniu do baraży, bo dzisiaj trzeba gasić pożar. Ja bym widział ten tandem, ale tylko na te mecze marcowe – wyznał.

– Nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło. Poznamy nazwisko nowego trenera pewnie gdzieś w połowie stycznia albo pod koniec stycznia. (…) Jestem generalnie optymistą. Jeżeli trenerem zostanie ktoś pokroju Adama Nawałki i przy na przykład współpracy Jerzego Engela, to jestem spokojny, że poukładają te klocki, posprzątają ten bałagan po Sousie i pojedziemy świetnie przygotowani na mecz do Moskwy – stwierdził Listkiewicz w audycji „Gość Radia Zet”.

68-latek, który przed laty był sędzią piłkarskim, nie ukrywa, że ma żal do Paulo Sousy.

– Zmienił zdanie w ciągu dziesięciu dni. Że jeszcze w połowie grudnia mówił: szykujemy się na baraże, wszystkie ręce na pokład, kocham Polskę wygramy z tą Rosją i tak dalej. A po dziesięciu czy kilkunastu dniach nagle podwinął ogon i zniknął – zauważył.

Nawałka i Engel posiada już doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji Polski. Pierwszy odpowiadał za wynik kadry przez pięć lat, drugi - dwa i pół roku.

W marcu Polacy zmierzą się w barażu do mundialu z Rosją. Jeśli wygrają ten mecz, wezmą udział w starciu finałowym ze zwycięzcą pary Szwecja-Czechy.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy